Wellness pobyty v Krkonošiach

Krkonošský národný park v Česku láka každoročne tisíce turistov na výlety za vysokými horami, mohutnými vodopádmi a nezvyčajnými prírodnými krásami. Málokto ale vie, že Krkonoše sú tiež skvelým miestom na wellness pobyt. Vydajte sa sem aj vy a uvidíte, že po náročnej túre či lyžovačke nie je nič lepšie, než dopriať zaslúžené uvoľnenie namáhaným svalom vo vírivke alebo vo vyhriatej saune.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pension Relax je ideálnym ubytovaním počas návštevy Krkonôš. Cítili sme sa tu veľmi dobre. Izba bola pohodlne zariadená a čistá, strava vynikajúca a personál veľmi milý. Navyše je tu možnosť relaxácie vo forme privátneho wellness s vírivkou a saunou, kde sme si po celodennom výlete na Sněžku skvele oddýchli. Stihli sme aj zopár výletov, ale určite odporúčam dlhší pobyt, pretože aktivít je v okolí naozaj veľa.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznícka podpora


Najnavštevovanejší národný park v Česku, Krkonošský národný park, nájdete na severe Česka blízko poľských hraníc. Miestne hlboké lesy sú pretkané až 800 kilometrami turistických a cyklistických trás, ktoré vás dovedú napríklad k vysokým horským hrebeňom, ktorým kraľuje najvyššia česká hora Sněžka (1 603,3 m n. m.), k početným vodopádom a stovkám ďalších prírodných zaujímavostí. V zime sa zas celé Krkonoše menia na raj zimných športov. Málokto ale vie, že Krkonoše sú ideálnym miestom na wellness pobyt v akomkoľvek ročnom období.

Ako si najlepšie užiť pobyt v Krkonošiach?

Či už sa do Krkonôš vydávate vo dvojici, alebo s celou rodinou, určite sa nechajte zlákať na poriadnu turistiku - z množstva perfektne značených trás si môžete vybrať túru akejkoľvek náročnosti. Väčšina z trás má svoje východiskové body v miestnych horských centrách, ako sú Harrachov, Špindlerův Mlýn alebo Jánské Lázně. Požičať si tu môžete taktiež bicykle a vydať sa ku skalným hrebeňom Krkonôš, ku Chodníku korunami stromov alebo Mumlavskému či k Huťskému vodopádu na dvoch kolesách. O rýchle načerpanie nových síl cestou sa postarajú početné horské búdy, kde môžete ochutnať miestne vysokohorské špeciality a pokochať sa prvými výhľadmi. Čo ale robiť, ak vás turistika zmohla trochu viac, než ste čakali? Myslite vopred a zarezervujte si pobyt s wellness v rámci balíčka. Nie je nič lepšie, ako odpočívať vo vírivke s výhľadom na hory a dopriať zaslúžený odpočinok preťaženým svalom v saune. Striedajte teda turistiku s relaxom vo wellness centre a uvidíte, že sa po dovolenke vrátite domov oddýchnutý na tele aj mysli.

Krkonoše sú rovnako lákavé aj v zime, kedy sa sem vydávajú návštevníci najmä za lyžovaním a bežkovaním. Vďaka výborným snehovým podmienkam takmer po celú zimu si tu aj vy užijete skvelú lyžovačku napríklad v obľúbenom stredisku Špindlerův Mlýn s 25 km zjazdoviek, v Ski areáli Harrachov - Čertova Hora, ktoré je najnavštevovanejším strediskom v celom Česku, alebo v menšom Skiareál Strážné. A ak počas lyžovania či turistiky za zimnými výhľadmi poriadne vymrznete, najlepšie vás zohreje sauna alebo príjemne horúca voda vo vírivke.