Wellness pobyty v Krkonošiach

Krkonošský národný park v Česku láka každoročne tisíce turistov na výlety za vysokými horami, mohutnými vodopádmi a nezvyčajnými prírodnými krásami. Málokto ale vie, že Krkonoše sú tiež skvelým miestom na wellness pobyt. Vydajte sa sem aj vy a uvidíte, že po náročnej túre či lyžovačke nie je nič lepšie, než dopriať zaslúžené uvoľnenie namáhaným svalom vo vírivke alebo vo vyhriatej saune.

Načítavam ponuky...


Najnavštevovanejší národný park v Česku, Krkonošský národný park, nájdete na severe Česka blízko poľských hraníc. Miestne hlboké lesy sú pretkané až 800 kilometrami turistických a cyklistických trás, ktoré vás dovedú napríklad k vysokým horským hrebeňom, ktorým kraľuje najvyššia česká hora Sněžka (1 603,3 m n. m.), k početným vodopádom a stovkám ďalších prírodných zaujímavostí. V zime sa zas celé Krkonoše menia na raj zimných športov. Málokto ale vie, že Krkonoše sú ideálnym miestom na wellness pobyt v akomkoľvek ročnom období.

Ako si najlepšie užiť pobyt v Krkonošiach?

Či už sa do Krkonôš vydávate vo dvojici, alebo s celou rodinou, určite sa nechajte zlákať na poriadnu turistiku - z množstva perfektne značených trás si môžete vybrať túru akejkoľvek náročnosti. Väčšina z trás má svoje východiskové body v miestnych horských centrách, ako sú Harrachov, Špindlerův Mlýn alebo Jánské Lázně. Požičať si tu môžete taktiež bicykle a vydať sa ku skalným hrebeňom Krkonôš, ku Chodníku korunami stromov alebo Mumlavskému či k Huťskému vodopádu na dvoch kolesách. O rýchle načerpanie nových síl cestou sa postarajú početné horské búdy, kde môžete ochutnať miestne vysokohorské špeciality a pokochať sa prvými výhľadmi. Čo ale robiť, ak vás turistika zmohla trochu viac, než ste čakali? Myslite vopred a zarezervujte si pobyt s wellness v rámci balíčka. Nie je nič lepšie, ako odpočívať vo vírivke s výhľadom na hory a dopriať zaslúžený odpočinok preťaženým svalom v saune. Striedajte teda turistiku s relaxom vo wellness centre a uvidíte, že sa po dovolenke vrátite domov oddýchnutý na tele aj mysli.

Krkonoše sú rovnako lákavé aj v zime, kedy sa sem vydávajú návštevníci najmä za lyžovaním a bežkovaním. Vďaka výborným snehovým podmienkam takmer po celú zimu si tu aj vy užijete skvelú lyžovačku napríklad v obľúbenom stredisku Špindlerův Mlýn s 25 km zjazdoviek, v Ski areáli Harrachov - Čertova Hora, ktoré je najnavštevovanejším strediskom v celom Česku, alebo v menšom Skiareál Strážné. A ak počas lyžovania či turistiky za zimnými výhľadmi poriadne vymrznete, najlepšie vás zohreje sauna alebo príjemne horúca voda vo vírivke.