Dovolenka na južnom Slovensku

Príďte si odpočinúť. Čo sa vám vybaví, keď sa povie južné Slovensko? Nám predovšetkým relaxácia a skvelé termály. Tento región je naviac najteplejšou oblasťou našej krajiny a je preto ideálnym miestom na rodinnú dovolenku plnú zážitkov.

Načítavam ponuky...
Vedeli ste, že...

Hotel stojí priamo na termálnom prameni, o ktorom sa píše už v dokumentoch pochádzajúcich z 13. storočia. V nich sa odkazuje na kúpeľnú tradíciu oblasti, ktorá siaha až do čias Rímskej ríše.Južné Slovensko turisti milujú, či už ide o páry, seniorov či rodiny s deťmi. A niet sa čomu diviť, oblasť južného Slovenska je totiž plná skvelých termálnych kúpeľov, ktoré priamo nabádajú na odpočinok v liečivej minerálnej vode.

(Nielen) za termálnou vodou na južné Slovensko

Asi najobľúbenejším mestom južného Slovenska je Dunajská Streda so svojím Thermalparkom, ktorý ponúka 10 vnútorných a vonkajších bazénov, saunový svet a bohaté vyžitie pre deti.

Hneď za ním nasleduje Podhájska. Aj miestne termálne kúpalisko nemá o návštevníkov núdzu, a to vďaka zaujímavému interiéru a unikátnemu zloženiu vody.

Za návštevu stojí tiež Veľký Meder s Aquaparkom Thermal Corvinus s 8 bazénmi a Komárno s termálnym kúpaliskom, ktoré sa rozprestiera na ploche 2,5 hektárov.