Dovolenka v kúpeľoch Rogaška Slatina

Túžite po ničím nerušenom odpočinku? Vypravte sa za ním do slovinských kúpeľov Rogaška Slatina. Ochutnáte tu preslávenú minerálnu vodu Donat a doprajete si blahodarné procedúry aj prechádzky v krásnej prírode. Pobyt v Rogaška Slatina prospeje vášmu zdraviu po všetkých stránkach. Tak na nič nečakajte a vyberte si jeden z pohodových pobytov z našej ponuky.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Rogaška Slatina nás očarila božským pokojom a malebným okolím a určite by som sa sem s rodinou rád vrátil. Keď ráno vyjdete na balkón, rozhliadnete sa do okolitej prírody a nadýchnete sa čerstvého vzduchu, hneď sa cítite oddýchnutí. V hoteli Atlantída som si najviac užil Sauna Oasis s úžasnými saunami a parným kúpeľom. Moderný, minimalistický štýl budovy prekvapivo skvele zapadá do miestneho prostredia. Ostatné hotely v Rogaške Slatine sa držia historického štýlu, tento je ale úplne nový a všetky jeho moderné zariadenia, interiéry, skvelé možnosti parkovania aj ďalšie služby sú naozaj minimálne na 5* úrovni. Priateľský personál je skvele vyškolený a s čímkoľvek vám ochotne pomôže. Jedlá sú pestré a chutné. K hotelu skrátka nenachádzam žiadnu výhradu. Pobyt tu by som odporučil hlavne párom, hotel je síce pripravený aj na deti, jeho služby si ale dokonale užijete hlavne vo dvojici.”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Rogaška Slatina je malebné kúpeľné mestečko na východe Slovinska. Návšteva týchto svetovo preslávených kúpeľoch prospeje vášmu telu i duši. Na svoje si tu prídu ako športovci, tak milovníci kvalitného relaxu.

Kúpeľný pobyt v Rogaška Slatina vám dodá novú energiu

Doprajte si ozdravnú kúru s minerálnou vodou Donat v hlavnej úlohe. Miestne pramene sa pýšia vysokým obsahom horčíka a sodíka, a pomáhajú tak s regeneráciou, čistením i liečbou celého organizmu. V Lekárskom centre Rogaška určite zavítajte do slávnej sály Pivnica, kde môžete minerálne pramene ochutnať. Nové sily načerpáte aj vďaka profesionálnym procedúram, masážam a kvalitnému wellness.

Nielen kúpeľné procedúry a minerálne pramene majú pozitívne účinky na zdravie. Nie nadarmo sa hovorí, že príroda lieči. Rogaška Slatina je obklopená nádhernou sviežou prírodou, ktorá priamo nabáda k dlhým prechádzkam na čerstvom vzduchu. Túlajte sa po rozkvitnutých lúkach alebo voňavých lesoch, nadychujte sa z plných pľúc a nechajte prírodu robiť zázraky. Veľa príležitostí na turistiku na vás čaká v prírodnom parku Boč, ktorý ponúka aj ideálne podmienky k cyklistike.

Čaká vás rozkvitnutý park aj trblietavé sklo

Za zážitkami ale nemusíte jazdiť ďaleko. Idylickým miestom pre vaše odpočinkové prechádzky promenádou je rozsiahly Kúpeľný park, ktorý ukrýva minerálne pramene, pavilón Tempel alebo kaplnku Sv. Anny. V sezóne park s rozlohou 10 000 metrov štvorcových rozkvitá všetkými farbami. Vôňa ruží vás bude sprevádzať pri každej prechádzke týmto nádherným parkom.

Región Rogaška Slatina vyniká aj sklárstvom, nachádza sa tu totiž jedna z najväčších ručných manufaktúr na výrobu krištáľového skla na svete. Navštívte skláreň Rogaška a zoznámte sa s týmto pozoruhodným remeslom na vlastné oči. V obchode so suvenírmi si môžete zaobstarať spomienkový predmet z miestnej sklárskej dielne.