Pobyt v Kudowa Zdróji

Kudowa Zdrój už dávno neláka len trhmi. Kúpeľné mestečko na česko-poľských hraniciach je dnes vychýrené nielen liečivou termálnou vodou, ale tiež prechádzkami medzi historickými vilami, kultivovanými parkami či nespútanou okolitou prírodou.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Zabudnite na Piešťany či Karlove Vary a vydajte sa na kúpeľný pobyt do Poľska! Len 5 km od hraníc s Českom vás čaká slávne mesto Kudowa Zdrój, ktoré sa pýši viac než 600-ročnou kúpeľnou tradíciou. Vydajte sa po stopách velikánov Winstona Churchilla alebo Goetheho a nechajte sa aj vy rozmaznávať procedúrami v miestnych kúpeľoch.

Kudowa Zdrój - termálne kúpele obklopené nespútanou prírodou

Pobyt v kúpeľonom meste Kudowa Zrdój pohladí vašu dušu i telo hneď niekoľkými spôsobmi. Navštíviť tu môžete termálne kúpele, kde sa liečebné procedúry aj relaxácia v bazénoch zakladá na termálnej vode s liečivými účinkami. Návštevníkom priaznivo pôsobí na srdcovo-cievnu, obehovú i tráviacu sústavu, vhodná je tiež na liečbu štítnej žľazy. Po procedúrach je najlepšie stráviť čas prechádzkami v kúpeľnom parku či popri kolonáde, kde na vás bude pôsobiť priaznivá klíma a čistý vzduch. Ten sem prúdi z okolitých lesov, ktoré vám spríjemnia nielen výhľad zo samotných kúpeľov, ale sú ideálne tiež na zdravotné prechádzky i turistiku.

Mesto Kudowa Zdrój je obklopené Národným parkom Stolové hory, ktoré sú pretkané turistickými cestami a cyklotrasami vedúcich na zaujímavé miesta. Dostať sa nimi môžete napríklad ku Skalným hubám alebo k vodopádu Pošná. V zime si na pobyt nezabudnite vziať aj lyže alebo bežky - zídu sa vám v početných lyžiarskych strediskách v okolí. Alebo dáte prednosť spoznávaniu krás okolia po bežeckých stopách?