Dovolenka v Sasku

Viac než 4000 kultúrnych miest, 2 pamiatky UNESCO a 7 krásnych regiónov – to je Sasko v skratke. Hlavné lákadlá tejto spolkovej krajiny, ako sú mestá Drážďany alebo Lipsko, vám nemusíme predstavovať. Vedeli ste ale, že do Saska môžete vyraziť aj za horskou turistikou, liečivými prameňmi a svetovo známymi pamiatkami? Vyberte si pobyt v Sasku a objavte všetky jeho krásy.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Sasko patrí k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám v Nemecku. Nie je sa čomu čudovať, ponúka totiž niečo pre každého. Na fanúšikov turistiky čaká niekoľko nádherných trás vedúcich cez rozmanité pohorie a na milovníkov histórie viac než 1000 hradov, zámkov, záhrad alebo sídiel, ktoré rozprávajú príbehy o slávnej minulosti tejto spolkovej krajiny. Sasko by teda bola škoda nenavštíviť.

Objavte poklady najobľúbenejšieho regiónu Nemecka

Prírodné klenoty: Dych vyrážajúce skalné útvary, mnoho chodníkov pre turistov, ale aj cyklotrás pozdĺž Labe. To všetko ponúka Saské Švajčiarsko. Krásne jazerá a raj vodných športov nájdete na východe v Horných Lužiciach. Počas potuliek po Sasku by ste nemali vynechať najväčší anglický park v strednej Európe, park Muskau, ktorý je zapísaný na Zozname UNESCO. K pešej turistike, ale aj jazde na horských bicykloch pozývajú turistov aj Krušné hory.

Hrady a zámky: Sasko je domovom viac než 50 zámkov, ktoré sú ukážkou najrôznejších slohov. Vydajte sa na cestu do minulosti, do obdobia baroka, gotiky alebo renesancie. Najvýznamnejšou saskou pamiatkou je Rezidenčný zámok v Drážďanoch, v ktorom sídli niekoľko múzeí a galérií. Fanúšikovia historických stavieb by si nemali nechať ujsť návštevu zámku Albrechtsburg alebo rozprávkového zámku Moritzburg.

Wellness: Na svoje si prídu aj tí, ktorí hľadajú odpočinok v kúpeľoch. Termálne alebo minerálne pramene a krásne prostredie uprostred pokojnej prírody. V Sasku sa nachádza mnoho kúpeľných domov s pestrou ponukou prvotriednych služieb. Veľkej obľube sa tešia kúpele v Krušných horách alebo Bad Brambach vo Fojtsku, ktoré sa pýšia najsilnejším radónovým minerálnym liečivým prameňom na svete, navyše ležia priamo na hraniciach s Českom, a tak za relaxáciou nemusíte cestovať ďaleko.