Dovolenka v Krakove

Vydajte sa za históriou do neďalekého Krakova, druhého najľudnatejšieho mesta Poľska, ktoré je skutočnou metropolou so všetkým, čo k tomu patrí. Preskúmajte krásy Krakova s hradom Wawel alebo zájdite do divadla.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Na návštevu Krakova sme sa už dlho tešili a stálo to za to. Po príchode do izby nás prekvapila jej veľkosť - bola obrovská, a pritom útulná. Raňajky boli parádne, bohaté a na výber bolo snáď zo všetkého, čo človeku napadne. Večere boli taká klasika, ktorá uspokojí každého. Za návštevu rozhodne stojí hrad Wawel, a potom Soľná baňa Wieliczka. Mesto nás veľmi prekvapilo, všetko bolo krásne a čisté. Ani za tri dni sme v Krakove nestihli všetko a určite sa ešte vrátime.”

Michal Šoffa
Michal Šoffa
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Swing **** pre mňa bol prvou, ale iste nie poslednou návštevou Krakova. Celý víkend sme si skutočne užili. Môžeme pochváliť čisté, vkusne zariadené a hlavne klimatizované izby, rovnako ako celkovo pekné interiéry hotela. Raňajky boli bohaté a pestré, z ponuky si pravdepodobne vyberie každý (trošku mi ale chýbalo rastlinné/bezlaktózové mlieko). Hotel môžem odporučiť ako párom, tak najmä rodinám s deťmi, pre ktoré bude susediaci aquapark skutočným rajom na zemi. Pozitívom je aj pokojná lokalita a vďaka pomerne lacným taxi službám aj dobrá dostupnosť do mesta. Krakov je krásny a bohatý na pamiatky a výletné ciele, za jeden víkend sme naozaj stihli navštíviť len zlomok toho, čo je v meste možné vidieť.”

Eliška Srncová
Eliška Srncová
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Krakov je obľúbený turistický cieľ na juhu Poľska blízko hraníc so Slovenskom. Jeho bohatá história, nádherná architektúra a pestrá kultúra ho robí jedným z najatraktívnejších turistických cieľov v strednej Európe. Pokiaľ plánujete navštíviť Krakov, pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok.

Čo nevynechať v Krakove?

Jednou z najznámejších atrakcií Krakova je jeho historické centrum, ktoré bolo zapísané na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Hlavné námestie (Rynek Glowny) sa potom považuje za jedno z najväčších stredovekých námestí v Európe. Tu sa nachádza nielen krásny kráľovský hrad Wawel, ale aj množstvo kaviarní, reštaurácií a obchodov. Preskúmajte úzke uličky a objavte gastronómiu aj skryté poklady tohto malebného priestoru.

Travelking tip: Prečítajte si nášho podrobného sprievodcu Krakovom, vďaka ktorému sa v tomto meste nielen nestratíte, ale tiež si ho vychutnáte so všetkým, čo k tomu patrí.

Pokiaľ sa sem vydáte s deťmi, určite hľadajte pobyt so vstupom do aquaparku – tunajší krakovský aquapark je v okolí naozaj obľúbený.