Dovolenka v Tatrách

Známe pohorie Tatry sa rozprestiera na severe Slovenska a juhu Poľska a je známe svojimi prírodnými krásami. Tatry sú ideálne k oddychovej i aktívnej dovolenke strávenej na túrach alebo v sedlách bicyklov.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Aj keď nám celý jeden deň pršalo, bolo tu veľa možností, ako sa zabaviť. Výhľad z izby sme mali priamo na Tatry a večerné posedenie s pohárom prosecca bolo úchvatné. Potešilo nás aj wellness s bazénom a vírivkou. Polpenzia bola dostačujúca a chutná. V okolí hotela je mnoho atrakcií. Hneď cez cestu je bobová dráha, kde sme zažili poriadnu dávku adrenalínu, neďaleko je aj Belianska jaskyňa. Celkovo sme s pobytom v Hoteli Tulipán boli veľmi spokojní a pobyt môžem jedine odporučiť.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Najväčšími perlami nášho pobytu v ikonickom Hoteli Patria **** boli vynikajúca polpenzia v Slnečnej reštaurácii, milý a ochotný personál aj rozsiahle wellness centrum s množstvom zákutí pre odpočinok po náročnej turistike. Spomenúť musím tiež unikátnu polohu ubytovania, ktoré sa nachádza priamo pri nádhernom Štrbskom plese. Vďaka tomu je toto miesto ideálnym východiskovým bodom pre turistov aj lyžiarov.”

Lukáš Fecko
Lukáš Fecko
Vedúci IT tímu

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Rozsiahle pohorie Tatier, rozprestierajúce sa na úctyhodnej ploche 738 km², sa tiahne od stredného Slovenska až na východ krajiny a zasahuje aj na juh Poľska. Vytvára tak nádherné oblasti zdobené špicatými vrchmi, ľadovcovými jazerami a širokými lúkami posiatymi horskými kvetmi. Niet divu, že Tatry každoročne lákajú tisíce návštevníkov na aktívnu dovolenku plnú turistiky a v zime aj lyžovania či bežkovania.

Kde sa ubytovať v Tatrách?

V Tatrách nájde ubytovanie podľa svojich predstav každý. Nachádza sa tu totiž mnoho útulných penziónov, ktoré milujú turisti tráviaci celé dni v prírode, pohodlné hotely ideálne aj pre rodiny s deťmi aj luxusné hotely zdobené viacerými hviezdičkami, kde často nechýba ani špičková reštaurácia či wellness. S výberom vám pomôže tiež známka „Osobne overené“, ktorú od nás dostávajú len skutočne kvalitné ubytovacie zariadenia.

Letnú dovolenku v Tatrách vám môže spríjemniť tiež požičanie bicyklov na výlety. V zime zas príde vhod úschovňa lyží, čo sa hodí najmä pre hotely blízko zjazdovky.

Kam sa vybrať na výlet v Tatrách?

Za našimi najvyššími horami sa vyberte do Vysokých Tatier, kde sa do úctyhodnej výšky 2 654,4 m n. m. vypína slovenská najvyššia hora - Gerlachovský štít. Okrem množstva možností turistiky, fantastických lyžiarskych stredísk a skvelých reštaurácií tu navštívte tiež Lomnický štít, kam sa dá vyviezť lanovkou, Ski múzeum či fantastický aquapark Aquacity Poprad.

Zahanbiť sa nedajú ani Nízke Tatry, kde nájdete to najnavštevovanejšie lyžiarske stredisko Jasná - Nízke Tatry. V lete si tu zas užite výstup na Chopok s prechodom na susedný Ďumbier či návštevu unikátnych jaskýň Demänovskej doliny.

Východ Slovenska zdobia Belianske Tatry, pre ktoré sú typické rozsiahle lúky posiate vzácnymi kvetinami. Tie si prehliadnite napríklad aj z Chodníka korunami stromov - Bachledka či z rozhľadne v Bachledovej doline.

Poľské Tatry sa zas pýšia titulom najvyššie hory v susednom Poľsku. Vychutnať ti tu môžete jedinečnú horskú architektúru, návštevu obľúbeného mesta Zakopané aj výstup na poľskú najvyššiu horu - Rysy (2 499 m n. m.).