Dovolenka v Stredných Čechách

Počúvnite svoje srdce a vydajte sa do srdca Čiech. V Českej republike je veľa miest, ktoré stoja za návštevu, množstvo z nich nájdete v Stredných Čechách. Či už máte záujem o dovolenku v krásnej prírode, nasávanie kultúrnych zážitkov alebo histórie.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Penzióne Solid Spa Superior **** sme si naozaj užili. Romantická výzdoba izby a pozornosť vo forme ovocia a čokolády nás potešila hneď pri príchode. Izba bola útulne a moderne zariadená. Pri raňajkách sme ocenili príjemné posedenie v pokojnej záhrade s výhľadom do prírody. Penzión má výbornú polohu pre podnikanie výletov do okolia a po návrate si môžete pekne oddýchnuť v saune. Z výletov odporúčam navštíviť hrad Kost, Mníchove Hradiště a krásou okolitú prírodu. My sme zvolili Příhrazské skaly, ktoré nie sú tak známe ako tie Prachovské, vďaka tomu nie sú preľudnené a výhľady sú tu rovnako očarujúce.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Pri príchode nás hneď pohltila skvelá domácka atmosféra, ktorá je prítomná ako medzi personálom, tak v celom hoteli. Tu snáď ani nie je možné mať zlú náladu. Apartmán bol priestranný a čistý, po všetkých procedúrach sme na zdravotných matracoch spali ako v bavlnke. :). Presklená terasa, kde sa podávalo jedlo, ponúkala krásny výhľad na rybníky a okolité lúky. Ak sem zavítate s deťmi, určite odporúčam opýtať sa na možnosť ubytovania v Jesenických hríbikoch. Kto by nechcel skúsiť bývať ako Šmolinka alebo Tatko Šmolko?”

Michaela Nallerová
Michaela Nallerová
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Ako už samotný názov napovedá, Stredočeský kraj sa rozprestiera v strede Čiech, a to tak, že dokonale obkolesuje hlavné mesto Prahu. Vďaka jeho výnimočnej polohe i rozlohe sa tu nachádza nespočet turistických, prírodných aj historických pamiatok - dokonca aj tie zapísané na Zozname UNESCO. Vyberte sa za nimi na pobyt do stredných Čiech, s výberom ubytovania vám radi pomôžeme.

Ako si vybrať ideálny pobyt v stredných Čechách?

Dovolenka v stredných Čechách - to sú hlavne prechádzky v prírode, návšteva významných pamiatok a relax vo wellness centre. Niet preto divu, že ním mnohé tunajšie ubytovacie zariadenia disponujú a vy si môžete užívať dokonalú pohodu. Špecialitou niektorých tunajších wellness centier je pivný kúpeľ, ktorý si môžete užiť aj priamo vo vašom hoteli.

Aby ste toho v stredných Čechách stihli čo najviac, vyberte si ubytovanie s raňajkami. Ráno tak načerpáte silu priamo v reštaurácii vášho ubytovania a cez deň budete mať neobmedzene veľa času na spoznávanie okolia aj miestnej gastronómie. Ak sa ale chcete vracať k plnému tanieru, zabezpečte si pobyt s polpenziou, ku ktorému patria chutné raňajky aj večere.

Mnoho pobytov v našej ponuke je označených nálepkou „Osobne overené“. Kvalita je pri nich zaručená vďaka trom podmienkam - pobyty sú overené členmi tímu Travelking, pobyty majú najlepšie hodnotenia zákazníkov a hostia sa sem vždy radi vracajú.

Kam sa vydať v stredných Čechách?

Mesto Poděbrady je známe široko-ďaleko nielen vďaka kúpeľom, ale tiež vďaka obľúbeným turistickým cieľom. Navštívte tu napríklad zámok Poděbrady, jazero vhodné na kúpanie, Múzeum lega či Poděbradský orloj.

Ďalšou perlou stredných Čiech je mesto Kutná Hora, ktoré si vďaka svojim významných pamiatkam vyslúžilo zápis na Zoznam UNESCO. Patrí medzi ne napríklad chrám svätej Barbory, Jezuitská kolej alebo svetoznáma kostnica.

Najznámejšou tunajšou pamiatkou je ale bezpochyby hrad Karlštejn, ktorý preslávil muzikál Noc na Karlštejne. Dnes si tu môžete prehliadnuť najmä české korunovačné klenoty a mnoho iných vzácností.