Dovolenka v Stredných Čechách

Počúvnite svoje srdce a vydajte sa do srdca Čiech. V Českej republike je veľa miest, ktoré stoja za návštevu, množstvo z nich nájdete v Stredných Čechách. Či už máte záujem o dovolenku v krásnej prírode, nasávanie kultúrnych zážitkov alebo histórie.

Načítavam ponuky...


Ako už samotný názov napovedá, Stredočeský kraj sa rozprestiera v strede Čiech, a to tak, že dokonale obkolesuje hlavné mesto Prahu. Vďaka jeho výnimočnej polohe i rozlohe sa tu nachádza nespočet turistických, prírodných aj historických pamiatok - dokonca aj tie zapísané na Zozname UNESCO. Vyberte sa za nimi na pobyt do stredných Čiech, s výberom ubytovania vám radi pomôžeme.

Ako si vybrať ideálny pobyt v stredných Čechách?

Dovolenka v stredných Čechách - to sú hlavne prechádzky v prírode, návšteva významných pamiatok a relax vo wellness centre. Niet preto divu, že ním mnohé tunajšie ubytovacie zariadenia disponujú a vy si môžete užívať dokonalú pohodu. Špecialitou niektorých tunajších wellness centier je pivný kúpeľ, ktorý si môžete užiť aj priamo vo vašom hoteli.

Aby ste toho v stredných Čechách stihli čo najviac, vyberte si ubytovanie s raňajkami. Ráno tak načerpáte silu priamo v reštaurácii vášho ubytovania a cez deň budete mať neobmedzene veľa času na spoznávanie okolia aj miestnej gastronómie. Ak sa ale chcete vracať k plnému tanieru, zabezpečte si pobyt s polpenziou, ku ktorému patria chutné raňajky aj večere.

Mnoho pobytov v našej ponuke je označených nálepkou „Osobne overené“. Kvalita je pri nich zaručená vďaka trom podmienkam - pobyty sú overené členmi tímu Travelking, pobyty majú najlepšie hodnotenia zákazníkov a hostia sa sem vždy radi vracajú.

Kam sa vydať v stredných Čechách?

Mesto Poděbrady je známe široko-ďaleko nielen vďaka kúpeľom, ale tiež vďaka obľúbeným turistickým cieľom. Navštívte tu napríklad zámok Poděbrady, jazero vhodné na kúpanie, Múzeum lega či Poděbradský orloj.

Ďalšou perlou stredných Čiech je mesto Kutná Hora, ktoré si vďaka svojim významných pamiatkam vyslúžilo zápis na Zoznam UNESCO. Patrí medzi ne napríklad chrám svätej Barbory, Jezuitská kolej alebo svetoznáma kostnica.

Najznámejšou tunajšou pamiatkou je ale bezpochyby hrad Karlštejn, ktorý preslávil muzikál Noc na Karlštejne. Dnes si tu môžete prehliadnuť najmä české korunovačné klenoty a mnoho iných vzácností.