Dovolenka na Lipne

Užite si skvelý pobyt a ubytovanie na Lipne. Trblietajúca sa hladina jazera, šumavské lesy a nekonečne veľa možností, ako tráviť voľný čas. Nalákať vás môže napríklad Cesta korunami stromov, bobová dráha, bikepark alebo ľadovcové jazero Plechý.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Vodná nádrž Lipno, alebo tiež Lipenské jazero, je najväčšie umelé jazero v Česku a celoročne láka množstvo turistov. Niet sa čomu diviť! Možnosti vyžitia nielen priamo na Lipne, ale aj v jeho okolí, sú naozaj bohaté. Navyše je to odtiaľ kúsok na krásnu Šumavu.

Na Lipne je krásne

Priehrada Lipno dosahuje dĺžku 44 km a je vyhľadávaným turistickým miestom. V lete si tu užijete parádne kúpanie, opaľovanie a leňošenie na pláži, rôzne športy - kanoe, jachting, katamarány, windsurfing, kiteboarding, ale tiež cyklistiku pozdĺž brehu (cyklistická a in-line trasa má 19 km) či romantické prechádzky. V zime je zase oblasť okolo Lipna vyhľadávaná medzi milovníkmi zimných športov - lyžiarimi, snowboardistami a bežkármi.

Vydať sa môžete na Chodník korunami stromov Lipno, s deťmi sa vydajte na bobovú dráhu či do Aquaworldu Lipno. Za výlet stojí niektorý z hradov a zámkov v okolí. Čo tak napríklad krásny Český Krumlov, zámok Hluboká nad Vltavou či Hrad Rožmberk?

Či už hľadáte lacné ubytovanie na Lipne, alebo dáte prednosť hotelu s vlastným wellness centrom z našej ponuky si určite vyberiete.