Dovolenka v Taliansku

V Taliansku nájdete desiatky jedinečných regiónov, kam sa stojí za to vydať. Na severe sa týčia Alpy, na juhu obmýva krajinu more a po celej dĺžke Apeninského polostrova nájdete historické pamiatky a skvelé kúpele.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Na pobyt aj cestu do Hotela Borgo I Tre Baroni spomínam naozaj veľmi rád. Bola to moja prvá veľká cesta po Taliansku a prvé zoznámenie sa s Toskánskom. Po zdolaní kopca a serpentín sa človek ocitne v nádhernej toskánskej dedinke a v štýlovo zariadenom hoteli. Čas môžete tráviť pri bazéne s pohárom vína, alebo sa vydať do Florencie, ktorá je v pohodlnej dojazdovej vzdialenosti. S pokojným srdcom môžem každému odporučiť.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajiteľ Travelkingu
Overené Travelkingom

“Z Toskánska sme boli všetci nadšení a rozhodne sa sem ešte vrátime. Hotel Il Colombaio ponúka ubytovanie v klasickom toskánskom štýle, navyše je pri ňom veľký bazén, deti zase nadchli korytnačky. Nachádza sa v pohodovej a romantickej dedinke Castellina in Chianti, ktorá je obklopená vinicami a plná fantastických reštaurácií i kaviarní. Navyše to je odtiaľ kúsok do skvostných miest ako sú Siena a Florencia.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodný tím


Taliansko je právom najčastejšie spájané s dovolenkou pri mori. V našej ponuke nájdete komfortné hotely v obľúbených letoviskách, ako je Bibione, Rimini či Benátsko. Hotely ležia blízko mora, mnohé majú aj vlastnú súkromnú pláž. Užiť si môžete i vstup do bazéna alebo wellness. Pokiaľ uprednostňujete ubytovanie v súkromí, sú vám k dispozícii vily či apartmány v atraktívnych lokalitách.

A čo tak namiesto mora vyskúšať jazero? Lago di Garda je najväčšie jazero v Taliansku a je priam obklopené krásnymi hotelmi, zábavnými parkmi a možnosťami vyžitia najmä pre milovníkov vodných športov a turistiky. Na výlet to navyše budete mať blízko do historických miest ako Verona či Trento.

Dovolenka na horách v Taliansku

Niet pochýb, že najlepšie lyžiarske strediská nájdete v Alpách, ale možno ste ešte nevyskúšali talianske Alpy. Na svoje si prídu skúsení lyžiari aj rodiny s deťmi, ktoré sa lyžovať ešte len učia. Vyrazte do oblasti Trentino, Passo del Tonale alebo do Dolomitov. Poteší vás, že napríklad v Paganella Ski v Brentských Dolomitoch je v prevádzke česká lyžiarska škola. Rezort je moderný a ponúka vyše 50 km zjazdových tratí.

V našej ponuke nájdete pohodlné ubytovanie často blízko ski areálu, niektoré hotely dokonca ponúkajú skipas alebo dopravu na svah v cene balíčka. Počas zimnej dovolenky v talianskych Alpách si vyhraďte tiež čas na relaxáciu. Vyrazte do termálnych kúpeľov alebo si rovno vyberte pobyt s wellness.

Za pamiatkami a romantikou do Talianska

Vyrazte na romantickú dovolenku v Taliansku a užite si čas len vo dvojici. Rím, Benátky, Verona, ale i mnoho ďalších krásnych miest vás uvíta jedinečnou atmosférou. Alebo si vyberte dovolenku v Toskánsku a tešte sa na prechádzky vinicami a olivovými hájmi. Zvoliť si môžete ubytovanie v rustikálnej vile s bazénom, v hoteli blízko termálnych kúpeľov alebo v rezorte na pláži.