Dovolenka v Konstantinových Lázňach

Kúpeľnú obec Konstantinovy Lázně objavíte v tichej krajine západných Čiech. Návštevníci sem mieria najmä do zmodernizovaných kúpeľov zameraných na liečbu kardiovaskulárneho a pohybového systému. Kúpele sú ale ideálne aj na oddych od každodenného stresu a relax v liečivej vode. Do sýtosti si tu užijete prechádzky po upravených kúpeľných parkov, bohatý kultúrny program či výlety po náučných chodníkoch, ktoré vás dovedú k neďalekým hradom Švamberk a Gutštejn.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Západné Čechy sú rajom kúpeľov u našich susedov. Okrem známeho kúpeľného trojuholníka sa tu nachádzajú ďalšie menšie kúpele, ktoré ale krásou ani liečivými účinkami na ľudské zdravie nezaostávajú za velikánmi. Za tým pravým odpočinkom v termálnej vode a v obklopení nádhernej prírody sa vydajte do Konstantinových Lázní.

Nechajte sa rozmaznávať jedinečnou termálnou vodou

Za Konstantinovymi Lázňami sa vydajte na západ krajiny, kde ležia približne 40 km od slávnej Plzne. Čakajú vás tu termálne kúpele s minerálnou vodou čerpanou z prameňa Prusík, ktorá má najväčší obsah kysličníka - oxidu uhličitého zo všetkých prameňov v Česku. Ten je nezastupiteľný pri liečbe kardiovaskulárneho a pohybového systému, ale skvelú službu vám urobí aj vtedy, ak do Konstantinových Lázní prichádzate za odpočinkom od každodenných starostí. V kúpeľoch si môžete tiež dopriať masáže alebo blahodarné procedúry.

Ak radi kombinujete odpočinok v bazénoch s aktívnym oddychom v prírode, ste na správnom mieste. Priamo v kúpeľoch sa nachádza udržiavaný kúpeľný park ako stvorený na prechádzky, v okolí potom vedie viacero turistických trás. Dovedú vás napríklad na Hradišťský kopec, alebo k hradom Švamberk a Gutštejn.