Dovolenka v Jeseníkoch

České hory, ktoré vás okúzlia, to sú Jeseníky. Hľadáte pohodovú dovolenku, kde si užijete čistý vzduch a krásnu prírodu? Potom zvoľte jeden z našich výhodných pobytov pre dvoch alebo pre rodiny s deťmi a objavujte Jeseníky a ich krásy po celý rok.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Kamzík sme si naozaj užili. Na modernej recepcii nás privítali veľmi milé a usmievavé recepčné. Ubytovaní sme boli v izbe s balkónom a výhľadom na les. Relaxácia v saunách a vírivkách bola parádna. Musím vyzdvihnúť miestnu kuchyňu, pretože ako na raňajkách, tak aj večeriach sme si naozaj pochutnali. Z výletov odporúčame náučné chodníky Karlovou Studánkou a Velkú kotlinu.”

Elena Řepová
Elena Řepová
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Praděd Thamm je hotel s dlhou a zaujímavou históriou, ale zároveň zrekonštruovaný a moderný. Izba je vybavená všetkým, čo počas pobytu môžete potrebovať. Nechýba tu ani wellness centrum, nás najviac nadchla vírivka a relaxačná zóna. Sú tu 2 reštaurácie, bar, rumotéka a bowling. Nudiť sa teda rozhodne nebudete. Určite odporúčam vyskúšať degustáciu rumov. Raňajky boli klasické, ale večere priam fantastické - všetky jedlá boli vynikajúce. Z výletov odporúčam blízku Poštovní štolu a rašeliniská Rejvíz.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Dovolenka v Jeseníkoch môže byť veľmi pestrá. Nájdete tu totiž zaujímavé mestá, vysoké hory, hlboké jaskyne aj malebné hotely s vlastným wellness. Sme tu na to, aby sme vám pomohli vybrať pobyt podľa vašich predstáv.

Kam na výlet v Jeseníkoch

Plánujete rodinnú dovolenku v Jeseníkoch a chcete toho čo najviac vidieť? Máme pre vás skvelé tipy. Turistické trasy vás prevedú Národnou prírodnou rezerváciou Praděd, kde nájdete záhadné Petrove kamene a vystúpite na horu Praděd. Vo Vrbne pod Pradědem si potom užijete zábavu na bobovej dráhe. Zaujímavým miestom na celodenný výlet sú Velké Losiny, kde funguje ručná papiereň a v miestnom zámku sa dozviete zaujímavosti o čarodejníckych procesoch.

Ak chcete mať rozhľad po krajine, vydajte sa na kamennú rozhľadňu Zlatý Chlum, leží v nadmorskej výške 875 m n. m. a je jednou z dominánt Jeseníku. Láka vás skôr podzemie? Navštívte Jaskyňu Na Pomezí, kde je celoročne sprístupnená najväčšia "mramorová" jaskyňa v Českej republike.

Navštívte tiež unikátne Rejvízske rašelinisko, ktoré vzniklo pred tisíc rokmi. Vidieť tu môžete vzácne druhy rastlín či Velké a Malé Máchove jazierko, celou oblasťou vás prevedie Náučný chodník Rejvíz. Toto miesto je navyše ideálnym východiskovým bodom pre ďalšie výlety napríklad na Červenohorské sedlo alebo do Ramzovej. Letná dovolenka v Jeseníkoch skrátka stojí za to.

Lyžovanie v Jeseníkoch

Akonáhle napadne sneh, Jeseníky sa premenia na obľúbenú lyžiarsku lokalitu. Radi vám v tomto období zaistíme ubytovanie blízko ski areálu.

Mnoho tunajších ski areálov sa hodí aj pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. Napríklad Ostružná je obcou, v ktorej okolí nájdete viac ako päť dobrých ski areálov a zjazdoviek. Samotný JONAS PARK Ostružná zahŕňa moderný detský park a snowpark. Kde ešte lyžovať? V okolí sa ponúka Ski areál Ramzová, pod Klínem, Kaste Petříkov a Ski areál Branná. Zájsť si môžete samozrejme aj priamo na Praděd alebo do Vrbna pod Pradědem.

Pokiaľ chcete s deťmi vyraziť na bežky, odporúčame variabilné krátke okruhy Rejvízskými lúkami. Zdatnejší bežkári môžu vyskúšať stopy medzi rašeliniskom Skřítek a Malou Morávkou alebo Údolím Bělej.

Kúpele a wellness pobyty v Jeseníkoch

Prirodzeným centrom Jeseníkov je mesto Jeseník a centrom kúpeľníctva v Jeseníkoch sú neďalekej Priessnitzové liečebné kúpele, ktoré vznikli roku 1822 ako prvý vodoliečebný ústav na svete. Môžete si tu dopriať rôzne kúpele, zábaly a ďalšie procedúry. Kúpele v Jeseníku sú preslávené aj jedinečným balneoparkom, a ak sem plánujete výlet s deťmi, zastavte sa tiež v Múzeu kociek a stavebnice Lega.

Kúpanie a relax ponúkajú Termály Losiny vo Velkých Losinách. Prehrejete sa v termálnych bazénoch a vaše deti sa vybláznia v detskom bazéne s toboganom a aktívnom bazéna s divokou riekou. Ak sa vám ale za oddychom nechce dochádzať, vyberte si rovno ubytovanie s wellness. Čo by ste povedali na sudový thermal park, privátnu vírivku alebo hotel s vlastným aquacentrom? Wellness pobyt v Jeseníkoch môžete v zime spojiť s lyžovaním, v lete s turistikou.