Dovolenka na južnej Morave

Južná Morava - to sú vinice, pamiatky aj wellness. Zažite nezabudnuteľnú dovolenku na južnej Morave. Vyberte si zo širokej ponuky pobytov a užite si romantickú dovolenku plnú dobrej nálady, vína a ďalších výhod, ktoré sme pre vás pripravili.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“S pobytom v Hoteli Avanti **** sme boli spokojné. Izba bola priestranná, útulná a našli sme v nej všetko na komfortný pobyt – pohodlnú posteľ a ako bonus aj veľký balkón. Ráno sme sa posilnili výbornými raňajkami, kde si každá z nás pochutnala na svojich obľúbených pokrmoch. Veľkou výhodou hotela je aj strešné wellness centrum s vírivkou a saunou. Škoda len, že v deň pobytu bola vírivka nedostupná. Tak snáď nabudúce. :)”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Rakovec splnil naše očakávania. Hotel je umiestnený v tichej lokalite pri brnianskej priehrade, ktorá ponúka množstvo aktivít. Nesmierne sme si užili hlavne vstup do wellness, príjemne nás prekvapila jeho úroveň, priestor bol moderný a čistý. Raňajky boli veľmi chutné a pravidelne doplňované. Aj hotelový personál bol po celý čas pobytu milý a príjemný, takže služby hotela pri najbližšej ceste do Brna opäť radi využijeme.”

Lenka Lávová
Lenka Lávová
Zákaznícka podpora

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Slnkom zaliate pláne, dlhé lány viníc a levandule siahajúce až za obzor, podmanivý folklór a hlavne stovky pivničiek, kde sa dá príjemne schladiť pri poháriku znamenitého vína. Presne to je južná Morava, ktorú sa oplatí spoznať v celej svojej kráse. Len kde začať…?

Na čo sa tešiť počas pobytu na južnej Morave?

Hlavným lákadlom hotelov a rodinných penziónov na južnej Morave sú hlavne vinárske pobyty. Počas nich sa môžete tešiť na riadenú ochutnávku moravského vína priamo od vinárov, slané pohostenie na zahryznutie a nie raz aj na živú cimbalovú hudbu, ktorá Moravu tak preslávila.

Dni mimo pivničiek môžete stráviť spoznávaním okolitých pamiatok. Juh Moravy je známy desiatkami kilometrov chodníkov a ciest s minimálnym prevýšením, a tak je táto lokalita perfektná tiež na cyklovýlety. Niet divu, že mnoho ubytovacích zariadení vlastní úschovňu bicyklov alebo dokonca požičovňu bicyklov.

Výlet na južnej Morave si užijete ako vo dvojici, tak aj s celou rodinou. Deti tu nadchne detský kútik, dospelých zas ubytovanie pre deti zadarmo. S rodinou si určite vychutnáte tiež bazén v cene pobytu, alebo dokonca vstup do wellness centra.

Kam za najvýznamnejšími pamiatkami na južnej Morave?

Medzi právom najnavštevovanejšie lokality na južnej Morave patrí mestečko Znojmo so Znojemským hradom s Rotundou sv. Kateřiny, ktoré leží na kraji Národného parku Podyjí.

Milovníci folklóru zas dobre poznajú obec Strážnice s vychýreným skanzenom a zámkom. Pravidelne sa tu totiž konajú medzinárodné folklórne slávnosti. Neďaleko Strážnice nájdete tiež známe vinárske pivnici Plže v dedinke Petrov.

Najznámejšie pamiatky južnej Moravy jednoznačne nájdete v Lednici a vo Valticiach, kde sa nachádza Lednicko-valtický areál zapísaný na prestížny Zoznam UNESCO.