Južná Morava: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

CHKO Pálava Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Keď na južnú Moravu, tak na Pálavu. **Chránená krajinná oblasť Pálava je jedným z najkrajších miest v Českej republike**. Biele skaly týčiace sa zo zelených lesov, rozľahlé lúky, potôčiky, rybníky, stráne plné vinohradov, dominantné Pavlovské vrchy, to všetko sa **rozkladá na 83 km²**. Preskúmajte **hrebene Pavlovských vrchov, Milovický les či zníženinu**, ktorá vedie až po hranicu s Rakúskom. Prírodu dopĺňajú mnohé **kultúrne udalosti** a možnosti zábavy pre celú rodinu.
Viac informácií

Aqualand Moravia Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Aqualand Moravia je **najmodernejšie vodný park v Česku** a pýši sa naozaj úchvatným výhľadom na obľúbenú oblasť južnej Moravy - Pálavu. Okrem toho sa môže aquapark pochváliť ešte skvelú výhodou - ** všetky bazény sú totiž naplnené minerálnou vodou z Mušova**, ktorá má liečebné účinky. Budete si pripadať ako v kúpeľoch. V Aqualandu Moravia na vás čaká celkom **15 bazénov s celkovou plochou 3 000 m², 20 tobogánov a šmýkačiek, 30 sáun a ešte viac procedúr**, pretože okrem aquaparku tu nájdete aj 2 wellness - **Forum Romanum a Pálava wellness** . Z atrakcií stojí za zmienku **Sky Drive s hviezdnym nebom** (99 m), Wild river (99 m) a naozaj adrenalínové tobogany ako Abbys (110 m) a Boomerang (83,6 m).
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 57 tipov

Južná Morava: Tipy na výlet

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Netradičné zahájenie vinárskej sezóny a tipy na najlepšie miesta na južnej Morave

Netradičné zahájenie vinárskej sezóny a tipy na najlepšie miesta na južnej Morave

  • TIPY TÍMU TRAVELKING, GASTROTURISTIKA
  • 20. 3. 2020

Vinári zastrihujú vínnu révu a koštujú výsledky svojho snaženia z minulého roka. Vinice im na jar ani v aktuálnej situácii neposkytnú čas k smúteniu nad zrušenými vinárskymi akciami. Začnite vinársku sezónu ako sa sluší a patrí aj vy.

10 najlepších miest v Česku, kam tento rok vyraziť na dovolenku

10 najlepších miest v Česku, kam tento rok vyraziť na dovolenku

  • TO NAJLEPŠIE, TIPY TÍMU TRAVELKING
  • 16. 3. 2020

Prečo sa hnať k moru, keď v susednom Česku je tak krásne? Vyrazte tento rok v lete na dovolenku po Česku a spoznajte to najlepšie z českých hôr a miest. Poradíme, kam za kúpaním, turistikou i historickými pamiatkami. Stále máte čo objavovať.

Oslávte septembrové sviatky výletom a bez príplatkov

Oslávte septembrové sviatky výletom a bez príplatkov

  • TIPY TÍMU TRAVELKING
  • 17. 1. 2020

September 2020 nás poteší až dvomi voľnými dňami - čaká nás Deň Ústavy Slovenskej republiky a sviatok Sedembolestnej Panny Márie, a oba vyjdu na utorok. Vezmite si v pondelok voľno a vyberte sa na štvordňový pobyt trebárs do zahraničia.

Kam na 1. mája alebo Najromantickejšie miesta v strednej Európe

Kam na 1. mája alebo Najromantickejšie miesta v strednej Európe

  • TO NAJLEPŠIE, TIPY TÍMU TRAVELKING
  • 15. 4. 2019

Prvý máj je lásky čas, tak vyrazte na pobyt vo dvojici do najkrajších miest strednej Európy. K romantickému pobytu patrí historický zámok, termálne kúpele a krásna príroda. Poradíme vám, kde to všetko nájdete.

Cestovný denník: Šiškův mlýn

Cestovný denník: Šiškův mlýn

  • CESTOVNÝ DENNÍK
  • 20. 6. 2018

Poznáme jedno údolie a poznáme v ňom pekný mlyn. Má bazén, pohodlné izby a vynikajúcu polpenziu. Zájdite si do Šiškovho mlýna a užite si rovnako peknú dovolenku, ako sme si tam užili my.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK