Dovolenka v Bavorsku

Dôvodov, prečo sa vydať do Bavorska, je hneď niekoľko. Spolková krajina sa pýši krásnou čistou prírodou, rozprávkovými zámkami, ľadovcovými jazerami s priezračnou vodou, ale aj modernými mestami, ako sú Mníchov a Norimberg. Či už sa vydáte do prírody, alebo do niektorej z metropol, dovolenku v Bavorsku si určite užijete.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Bavorsko patrí medzi najbohatšie spolkové krajiny Nemecka. V Mníchove , hlavnom meste spolkovej krajiny, sa každoročne koná najslávnejší pivný festival Oktoberfest, avšak metropola láka na oveľa viac zážitkov, napríklad na múzeum BMW, zaujímavú históriu a množstvo krásnych pamiatok. V Bavorsku vás očarí aj kuchyňa – bavorské klobásy, praclíky, eintopf, fašírky a množstvo ďalších dobrých jedál.

Objavte to najlepšie z Bavorska

Bavorsko sa pýši mnohými prírodnými krásami a je obľúbenou destináciou všetkých milovníkov horskej turistiky. Pri potulkách malebnými údoliami prejdete hustými lesmi okolo priezračných jazier a pôsobivých vodopádov.

Severnú časť tvoria pahorkatiny, juh lemujú Bavorské Alpy, v ktorých je čo vidieť aj čo zažiť. Vydajte sa do Národného parku Berchtesgaden, ktorého dominantou je hora Watzmann. Nájdete tu tiež populárne jazero Königsee s jednou z najkrajších prírodných scenérií. Počas horúcich dní pozývajú na osvieženie ľadovcové jazerá Chiemsee alebo Ammersee. Veľkej obľube sa tiež teší Hitlerovo Orlie hniezdo, ktoré leží v horskej oblasti Obersalzberg.

Juh Bavorska je tiež posiaty rozprávkovými zámkami, ako sú Neuschwanstein, Hohenschwangau, Linderhof alebo Herrenchiemsee. Návšteva bývalých sídiel panovníkov sa určite bude páčiť aj rodinám s malými rytiermi a princeznami.

Skvelú dovolenku si v Bavorsku užijete aj v zime, kedy môžete navštíviť vianočné trhy, veľmi obľúbené sú najmä tie norimberské . Na svoje si prídu aj fanúšikovia zimných športov, ktorí si môžu vybrať z pestrej ponuky lyžiarskych areálov. Ten najobľúbenejší leží v meste Garmisch-Partenkirchen.