Dovolenka v Norimbergu

Napriek tomu, že je Norimberg kúzelným mestom s bohatou kultúrou, krásnymi pamiatkami, romantickými zákutiami a skvelou gastronómiou, na jeho temnú minulosť sa nedá zabudnúť. Väčšina turistov metropolu navštevuje práve kvôli udalostiam, ktoré sa tu počas 2. svetovej vojny odohrali. Vyberte si pobyt v Norimbergu a spoznajte mesto, v ktorom sa písali dejiny.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Norimberg je hneď po Mníchove druhým najväčším mestom Bavorska. A hoci sa môže zdať, že je pre svoju históriu ponurým mestom, nie je to tak. V zime láka na nádherné vianočné trhy, v lete na pestrú ponuku festivalov – od pivných až po operné.

Prehliadku mesta začnite napríklad v historickom centre Altstadt. Najviac turistov tu stretnete v zime počas adventu, konajú sa tu totiž slávne vianočné trhy. Altstadt lemuje niekoľko malebných hrazdených domov, nájdete tu tiež zrekonštruovanú fontánu Schöner Brunnen alebo dominantu mesta, gotický kostol Frauenkirche. Zo svätostánku hrá okoloidúcim na cestu zvonkohra, a to denne o 12. hodine.

Norimberg je plný architektonických skvostov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Navštívte napríklad:

  • Dom Albrechta Dürera, slávneho renesančného maliara.
  • Cisársky hrad Kaiserburg, ktorý sa týči na skalnatom útese za mestom.
  • Trh Nürnberger Hauptmarkt, kde môžete ochutnať regionálne dobroty.
  • Ulicu Weißgerbergasse s historickými budovami, útulnými kaviarňami a suvenírmi.
  • Gotický kostol svätého Vavrinca, najvýznamnejší kostol v Norimbergu.

Výlet do Norimbergu si užijú aj rodiny s deťmi, ktoré poznávanie mesta môžu spojiť s návštevou zábavného parku Playmobil Funpark alebo zoologickej záhrady s delfináriom.

Norimberg má aj svoju temnú stránku, tú môžete spoznať na juhovýchode mesta, v štvrti Luitpoldhain. Nacisti tu nechali vybudovať miesto pre svoje zhromaždenia, obrovskú halu Kongresshalle. Pokiaľ vás zaujímajú udalosti minulého storočia, vydajte sa do Dokumentačného centra nacistických straníckych zhromaždení alebo Múzea Norimberských procesov.

Náš tip: Po dni na nohách nie je nič lepšie, ako si poriadne oddýchnuť vo wellness. Prezrite si naše wellness balíčky a užite si spoznávanie krásnych miest spolu s prvotriednou relaxáciou.