Dovolenka na severnej Morave

Objavte historickú Olomouc, Ostravu alebo Šumperk, navštívte hrad Bouzov a vyrazte zdolať Jeseníky - skrátka si užite dovolenku na severnej Morave, kde vás čakajú aktívnej i relaxačné pobyty.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Ubytovaní sme boli vo vzdialenejšej budove Ville Larisch, kde sme dostali modernú izbu s krásnou kúpeľňou. Prišli sme ale hlavne kvôli wellness centru, ktoré prekonalo naše očakávania a naozaj nás nadchlo. Skvelý bol aj wellness bar, kam sme sa chodili osviežiť. Bufetové raňajky boli dostačujúce, každý si mohol vybrať podľa chuti. Ráno sa dalo posedieť aj na terase, čo sa nám veľmi páčilo. Pobyt hodnotíme na jednotku a radi sa sem ešte niekedy vrátime.”

Aneta Kotrlová
Aneta Kotrlová
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Krásny hotel umiestnený v horskej prírode. Izby sú moderné a pekne zariadené. Personál bol veľmi príjemný, s hosťami sa radi porozprávajú. V reštaurácii skvele varia. Priamo v hoteli je tiež wellness s vírivkou a 4 saunami. Naviac tu majú úžasné akvárium s rôznymi druhmi rýb, ktoré je prepojené s wellness, takže ich môžete počas relaxácie pozorovať. Pobyt veľmi odporúčam každému, kto chce nabrať sily, alebo si užiť krásnu okolitú prírodu.”

Aneta Kotrlová
Aneta Kotrlová
Zákaznícka podpora


Severná Morava vás nadchne pestrosťou typov svojej krajiny aj pamiatok. Za hlbokými lesmi a kopcami sa vyberte do Beskýd alebo rovnako očarujúcich Jeseníkov, svojimi industriálnymi pamiatkami viažucimi sa k banskému charakteru mesta zas zamierte do Ostravy. Dovolenku vám spríjemnia desiatky možností turistiky a v zime aj lyžovania, ktoré môžete kombinovať s relaxom vo wellness alebo v kúpeľoch. S výberom perfektného pobytu, ktorý vám toto všetko umožní, vám radi pomôžeme.

Ako si vybrať pobyt na severnej Morave?

Pobyt v severnej Morave si vďaka nespočtu možností turistiky, turistických atakcií a v zime aj lyžiarskym strediskám užije skutočne každý. Páčiť sa vám tu bude na rodinnej dovolenke s deťmi, ale aj vtedy, ak patríte medzi skutočných milovníkov pohodlia a luxusu. Zárukou kvalitného ubytovania je tiež naše označenie „Osobne overené“ Travelkingom.

Na severnú Moravu sa môžete vydať aj vtedy, ak túžitu po oddychu v kúpeľoch. Nachádzajú sa tu totiž slávne Priessnitzove kúpele zamerané na liečbu srdcovo-cievneho systému a dýchacích ciest. Dopriať si tu môžete obľúbené procedúry alebo masáže.

Mnohé tunajšie hotely a penzióny sa pýšia vlastným wellness centrom, kde budete mať vstup v cene. Nechýba v nich bazén, relaxovať ale budete môcť aj vo vírivke či v saune. Špecialitou niektorých ubytovacích zariadení sú tiež pivné kúpele, kde je zabezpečená konzumácia piva.

Kam sa vybrať na výlet na severnej Morave?

Všetky svoje prírodné krásy vám počas turistiky s radosťou ukážu miestne chránené oblasti. V CHKO Beskydy na vás čaká zdolanie Lysej hory (1 324 m n. m.) a objavovanie pamiatok hory Radhošť. Nad CHKO Jeseníky sa zas týči vrch Praděd (1 491 m n. m.) či známa Karlova Studánka.

Svojou malebnosťou vás očarí mesto Štramberk s dominantou v podobe veže Štramberská trúba. Ochutnať tu musíte miestnu špecialitu - sladké štramberské uši z perníka.

Mestu Olomouc kraľuje barokový stĺp Najsvätejšej Trojice na Hornom námestí, ktorý je od roku 2001 zapísaný medzi pamiatky UNESCO. Za prehliadku tu stojí tiež hrad, radnica s orlojom či zoologická záhrada.

Tretie najväčšie mesto v Česku, Ostrava, je spájaná hlavne s banskou činnosťou. Vďaka nej si v meste môžete prezrieť najrôznejšie technické pamiatky, areál Dolných Vítkovíc, banské múzeom Landek Park či haldu Ema, z ktorej si vychutnáte fascinujúce výhľady do okolia.