Ubytujte sa v Hoteli Pod Akáty v údolí Beskýd vo východnom cípe ČR blízko hranice so Slovenskom a užite si turistiku aj zimné športy v neďalekom bežkárskom areáli (300 m) či lyžiarskom centre (4 km). Navyše si pochutnáte na výbornej domácej polpenzii a môžete využiť zľavy na pivné či vínne kúpele.

Vedeli ste, že…?

Hotel ležiaci na pomedzí českých a poľských hraníc úspešne prevádzkuje miestny obecný úrad, ktorý zamestnáva ľudí z dediny, aby neboli bez práce. Ide o zaujímavý model, ktorý je zatiaľ pomerne neobvyklý.


O ubytovaní

Hotel Pod Akáty leží v malebnej obci Dolná Lomná v údolí Beskýd hneď vedľa Lomňanského múzea. Pre výlety po hrebeňoch hôr v Beskydoch je preto ideálnym východiskovým bodom. Vydať sa môžete do prírodnej rezervácie Mionší (8 km) aj na Velký Polom (9 km) a Velký Stožek (13 km).

Medzi obľúbené atrakcie v okolí patrí aj malá zoo Zemědělský dvorek (2 km) s hospodárskymi zvieratami a dreveným salašom s tradičnými výrobkami, Múzeum Trojmezí v Jablunkove (5,6 km), Múzeum Třineckých železiarní a letné kúpalisko v Třinci (19,2 km), rozhľadne Tetřev (6,8 km), Velká Čantoryje** (23,3 km) a ďalšie.

V zime vyrazte na návštevu jedinečného bežeckého areálu Dolní Lomná (300 m) alebo na lyže do ski areálu Severka (4 km) či ski areálu Mosty pri Jablunkove (10 km). Na dosah budete mať tiež ski areály Javorový vrch (18 km), Zlatník (23,1 km), Gruň (23,9 km), Bílá (27, 7 km) a ďalšie. Na svoje si tak prídu začiatočníci aj pokročilí lyžiari.

Kde budete spať?

Hotel ponúka ubytovanie v 15 izbách, ktoré sú komfortne vybavené a majú vlastnú kúpeľňu. Niektoré majú tiež možnosť prístelky.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou hotela je štýlová reštaurácia zariadená ako salaš, nechýbajú tu drevené prvky a lavice, ovčie kožušiny, masívne lustre a krb, ktorý dodáva priestoru skvelú atmosféru. Pochutnáte si tu na raňajkách formou bufetu aj na lahodných večerách. Kuchári pripravujú predovšetkým špeciality kraja z domácich surovín, ale aj iné mäsité a bezmäsité jedlá, ryby, šaláty a dezerty.

Kde budete relaxovať?

Chcete si báječne oddýchnuť? Len 20 metrov od hotela si môžete dopriať pivný či vínny kúpeľ v štýlových drevených sudoch.

Hotel Pod Akáty

Hotel Pod Akáty

Dolní Lomná 71 , Dolní Lomná
Česká republika

+420733191100

marek.mohyla@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
10 m
Zjazdovka
1,7 km
Bežkovanie
0,3 km

Tipy na výlet

Lyžovanie v Beskydách

Lyžovanie v BeskydáchTip na výlet

Turisticky atraktívna chránená krajinná oblasť Moravskoslezských Beskýd a Javorníkov ponúka veľa špičkovo vybavených lyžiarskych areálov s najmodernejšími vlekmi. Do Beskýd sa oplatí zájsť rovno na pár dní, aby ste mohli vyskúšať čo najviac ski areálov i bežeckých tratí. Pre návštevníkov sú pripravené ski areály so zjazdovkami s umelým zasnežovaním, ktoré sú pravidelne upravované, nechýbajú ani detské vleky či nočné osvetlenie pre večerné lyžovanie. Iste vás poteší výborná dostupnosť autobusom až k vlekom.

Kam na lyže v Beskydách?

  • Ski Malenovice má k dispozícii 5 zjazdoviek, nechýba večerné osvetlenie, detský park a lyžiarska škôlka.
  • Ski areál Bílá je unikátny tým, že okrem zjazdoviek si užijete tiež bežkárske trate, na ktoré je priamo napojený.
  • Ski areál Soláň je zameraný predovšetkým na rodiny s deťmi a pýši sa zjazdovkou vo výške 816 m n. m.
  • Ski areál Opálená ponúka okrem detského parku, snowparku a dvoch zjazdoviek tiež lyžiarsku školu a požičovňu lyží.
  • Ski areál Synot - Kyčerka sa môže chváliť 2,5 km zjazdových tratí s 9 vlekmi, ktoré sú schopné odbaviť až 6,5 tisíc osôb každú hodinu.
  • Ski areál Razula prepája spoločným skipasom 6 lyžiarskych areálov: Kohútka, Kyčerka, Karolinka, Jezerné a Machůzky.
Viac informácií
Ski Armáda Dolní Lomná
Ski Armáda Dolní Lomná
Ski areál Malenovice
Ski areál Malenovice
Ski areál Javorový vrch
Ski areál Javorový vrch