Ubytujte sa v Hoteli Pod Akáty v údolí Beskýd vo východnom cípe ČR a vyrážajte na svah aj na túry. Pochutnáte si na domácej polpenzii a zrelaxujete pri pivnom či vínnom kúpeli.

Ubytovanie s atmosférou salaša

Hotel pod Akáty leží v malebnej obci Dolní Lomná v údolí Beskýd. Pre výlety po hrebeňoch hôr v Beskydách je preto ideálnym východiskovým bodom, nachádza sa navyše priamo pri autobusovej zastávke.

Hotel ponúka ubytovanie v izbách s vlastným sociálnym zariadením a stravovanie v reštaurácii zariadenej v štýle salaša. Kuchári pripravujú predovšetkým špeciality kraja z domácich surovín, ale aj iné mäsité a bezmäsité jedlá, ryby, šaláty a dezerty.

Relaxácia v pivnej pene

Dovolenka má byť hlavne o odpočinku, a tak určite využite zľavu na kúpeľ v pive či víne . Oba nápoje majú regeneračný účinok na našu pokožku, nehovoriac potom o uvoľnenie, aké vám kúpeľ prinesie.

Dodatočné info

 • Po zakúpení pobytu si rezervujte termín u ubytovacieho zariadenia (marek.mohyla@seznam.cz, +420733191100). K záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou a pri nástupe je nutné preukázať sa vytlačeným kupónom.

 • S rezerváciou vám ochotne pomôže naša zákaznícka podpora (+421 233 006 990, info@travelking.sk). Stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín pobytu.

 • Príplatky za deti sa platia až na mieste.

 • Dieťa do 4,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 14,9 rokov 250 Kč (cca 9,3 €)/noc bez nároku na stravu, 350 Kč (cca 13 €)/noc vrátane polpenzie.

 • Príplatky sa platia až na mieste.

 • WiFi zdarma.

 • Parkování zdarma.

 • Miestny poplatok 16 Kč (cca 0,6 €)/osoba/noc.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik povolený

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Skvelé (Jarmila J.)

Dobrý den, přidáváme svoji recenzi. Pokoje v hotelu Pod akáty jsou čisté, jednodušeji a účelně zařízené, k útulnosti přispívaly v době našeho pobytu i nádherné muškáty na oknech. Spalo se nám opravdu dobře. Hotel je u silnice, ruch přes noc nebyl znát a přes den jsme byli na túře. Obsluhující lidé jsou vstřícní, první večer jsme přijeli k večeři nechtěně se zpožděním, přesto nám ochotně paní kuchařka, která už byla na odchodu, připravila jídlo i v pozdější hodině. Chutnalo nám každé z nabídnutých jídel. Kuchyně je místní. Restaurace je zařízena v přírodním stylu s masivním dřevem a vyřezávanými prvky, před vchodem zahrádka. Od příjemné paní z obsluhy jsme dostali i tipy na zajímavé výlety v okolí. Televizor na pokoji není ve vybavení, my se však do Dolní Lomné vydali poznat místní přírodu, nikoliv zapínat televizi :). Vesnice Dolní Lomná je opravdu hezky upravená, je vidět, že se místní lidé o své okolí rádi starají. Hned vedle hotelu je muzeum, naproti přes silnici je vybudované větší zajímavé dřevěné hřiště s legendou a vyřezávanými soškami pro děti menší i větší, kde jsme rádi s dětmi poseděli. Kousek dál je například cukrárna, o něco dále je poznávací středisko Ursus pro malé i velké o zajímavostech Beskyd. V Dolní Lomné a okolí se nám líbilo.

Skvelé (Helena O.)

Ano, vše bylo v pořádku. Až na snídaně, které se servírovaly až od půl 9, což nám úplně nevyhovovalo...Doporučila bych výlet do Wisly, do aquaparku i prohlídku města.

Vynikajúce (Zdislava V.)

Byli jsme velmi spokojení jak s ubytováním, strava výběr velký večeře i snídaně, personál velice ochotný pobyt neměl chybu.

Tipy na výlet

Zážitkové centrum Ursus

Zážitkové centrum Ursus

Jedinečné zážitkové centrum v beskydskej Dolnej Lomnej vám ponúkne nielen interaktívne poučenie o prírode Beskýd, ale aj veľa zaujímavých výstav počas celého roka. Expozíciu o miestnej flóre a faune dopĺňajú audiovizuálne prvky, fotografie, 3D kino i kaviareň. V zimnom období je otváracia doba 9:00 - 16:00 hodín (cez víkend 10:00 - 17:00 hodín), v letnom potom 9:00 - 17:00 hodín (od štvrtka do nedele do 20:00 hodín).

Javorový vrch

Javorový vrch

Do výšky 1032 m sa týči vrchol hory Javorový vrch v Moravskoslezských Beskydách. Vyjsť sem môžete sedačkovou lanovkou z Oldřichovice u Třinca alebo sa vydať pešo po turistických trasách. Hora slúži nielen ako turistický cieľ, kde si pochutnáte na obede v turistickej chate, ale nájdete tu rovno celý rekreačný areál. Sídli tu škola paraglidingu a začínajú tú zjazdovky rôznej obtiažnosti.

Lysá hora

Lysá hora

Už len výhľad z Lysej hory na ostatné vrcholky a krásnu prírodu Beskýd stojí za výstup na jej vrchol. Prejsť sa môžete niekoľkými prírodnými rezerváciami a navštíviť množstvo zaujímavých miest ako Malenovický kotol, Vodopády Satin alebo Koryto rieky Ostravice. Dominantou Lysej hory je už od roku 1980 telekomunikačný vysielač vysoký 78 metrov.