Dovolenka v Južných Čechách

Región rybníkov, pamiatok aj krásnej prírody. Južné Čechy sú malebný kraj, ktorému vládne nespútaná Šumava, rieka Vltava a mnoho významných historických aj kultúrnych pamiatok. Objavte nielen tieto krásy, ale ešte omnoho viac, vďaka našim pobytom.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Ubytovanie v Hoteli Grand **** aj Český Krumlov nás nadchli natoľko, že sa nám nechcelo ani odchádzať domov. Poloha hotela priamo na námestí je ideálnym východiskovým bodom na prechádzky malebnými uličkami a na návštevu zámku. Do izby v depandancii nás doviedla veľmi milá pani recepčná. Výborné raňajky sme si vychutnávali v záhradke s výhľadom na historické námestie. Ako netradičnú prehliadku mesta odporúčame vyskúšať plavbu na plti. Ubytovanie aj návštevu Českého Krumlova všetkým vrelo odporúčame!”

Aneta Vybíralová
Aneta Vybíralová
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Romantik Eleonora predčil naše očakávania. Príjemná romantická atmosféra a úchvatný výhľad na rieku aj panorámu mesta Tábor sprevádzali celý náš pobyt. Priestory hotela sú čisté a do detailu vyladené. Na bohatých bufetových raňajkách podávaných v zimnej záhrade sme si naozaj pochutnali, domáce večere nás tiež zasýtili. Užili sme si prechádzky historickým mestom i prírodou v okolí hotela a po nich si dopriali relaxačný konopný kúpeľ so sviečkami priamo v izbe.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznícka podpora

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Južné Čechy sú vďaka svojim početným rybníkom, bohatou históriou zapísanou v množstve zámkoch, vybudovaným cyklotrasám aj rieke Vltave vhodnej na splav ideálnym miestom na letnú dovolenku v Čechách. Užijete si tu ako radovánky pri vode, tak spoznávanie pamiatok vo dvojici i s celou rodinou.

Kde zažijete tú najlepšiu dovolenku v južných Čechách?

Polovicou úspechu pre to, aby ste zažili perfektnú dovolenku, je vybrať si skvelé miesto ubytovania. Pri výbere toho ideálneho hotela alebo penzióna v južných Čechách vám pomôže naša nálepka „Osobne overené“, ktorou sa môžu pýšiť len skutočne kvalitné ubytovacie zariadenia. Ak je ubytovanie označené ako „Osobne overené“, znamená to, že ho buď osobne navštívil člen Travelking tímu, alebo má hotel výborné hodnotenie našich zákazníkov a radi sa doň opäť vracajú.

Ak do južných Čiech smerujete na letnú dovolenku, vyberte si ubytovanie pri vode. Budete tak mať vždy blízko jazero vhodné na kúpanie, romantický rybník ako stvorený na prechádzky, rieku či dokonca aquapark.

Pokiaľ ale preferujete plávanie v čistej vode bazéna, vyberte si ubytovanie s vlastným bazénom alebo dokonca wellness centrom. V lete skvele padne okúpať sa vo vonkajšom bazéne, vedľa ktorého nechýbajú ani lehátka na opaľovanie. Kedykoľvek počas roka zas môžete navštíviť vnútorný bazén, vírivku či saunu vo wellness centre.

Kam sa vydať na výlet v južných Čechách?

Snáď najznámejším mestom južných Čiech (minimálne vo svete) je bezpochyby Český Krumlov zapísaný na Zozname UNESCO. Pri prehliadke mesta so spleťou kúzelných uličiek rozhodne nevynechajte štátny hrad a zámok, zámockú vežu, Egon Schiele Art Centrum či divadlo s otočným hľadiskom.

Za jedným z najväčších námestí v Európe sa vydajte do Českých Budějovíc, ktoré preslávil hlavne pivovar Budvar. Námestie aj široké okolie si najlepšie prehliadnete z vyhliadkovej Čiernej veže. Len 11 km za mestom potom nájdete slávny rozprávkový zámok v Hlubokej nad Vltavou.

Ďalším klenotom obklopeným vodou rybníkov je mesto Třeboň. Prezrieť si tu môžete ako krásne historické námestie s množstvom drobných obchodíkov, kaviarní a reštaurácii, tak aj zámok Třeboň, miestny pivovar či rybník Svět. Povinnou kulinárskou zastávkou sú tu vychýrené kaprie hranolky.

Kúpanie sa vo voľnej prírode si dosýta užijete pri Lipne, ktoré je najväčšou vodou nádržou v Česku. Navštíviť tu môžete tiež Chodník v korunách stromov či Aquaworld Lipno.