Dovolenka vo Štajersku

Nielen Graz stojí na juhu Rakúska za návštevu. Celé Štajersko ponúka veľa prírodných krás, však sa mu tiež hovorí "zelené srdce Rakúska". Vydať sa sem môžete za ľadovcami, jazerami, termálnymi kúpeľmi, turistikou i lyžovaním.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“S pobytom v Hoteli Payerbacherhof sme boli spokojní. Izba bola priestranná, útulne zariadená a potešil ma v nej kútik s varnou kanvicou, kde bola k dispozícii káva, čaj a horúca čokoláda. Hotel má veľmi krásnu záhradu, kde sa môžete prechádzať alebo si tu len tak posedieť a načerpať energiu. Wellness centrum je menšie, ale zato nové. Vo vírivke a saune sme si skvele oddýchli po náročnej túre. Mestečko aj samotné okolie je veľmi krásne a nie je tu núdza o výlety ako pre páry, tak pre rodiny s deťmi.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Hotel disponuje vlastným, veľmi kvalitným wellness centrom a vďaka lokalite je tiež ideálnym miestom na jednodňové výlety do okolia. Ak teda rovnako ako ja radi vyrážate na prechádzky do hôr a večer si chcete oddýchnuť v saune či v bazéne, tak je Sporthotel am Semmering ideálnou voľbou.”

Jan Přichystal
Jan Přichystal
Vedúci zákazníckej podpory


Vydajte sa na juh Rakúska do krásnej oblasti medzi ľadovcom Dachtein a vinohradníckym regiónom. Čaká tu na vás Štajersko, ktoré mnohí nazývajú tiež „zelené srdce Rakúska“. A to právom - ide totiž o najzelenšiu spolkovú krajinu Rakúska, ktorá má mnohé čo ponúknuť.

Štajersko - zelený raj turistiky aj pamiatok

Hlavným centrom rušného života je v Štajersku mesto Graz. Doprajte si aspoň niekoľko hodín na spoznávanie tohto nádherného mesta, ktorého historické centrum je zapísané medzi pamiatky UNESCO. Dlho sa ale v meste nezdržiavajte - je načase vyraziť za nespočtom turistických a cyklistických chodníkov. Za návštevu stojí jazero Aussee s nádhernými panorámami okolia alebo údolie rieky Mur. Ak by ste ale predsa len túžili po pamiatkach, vydajte sa na prehliadku benediktínskeho kláštora Admont alebo na zámok Eggenberg.

V zime si na dovolenku do Štajerska nezabudnite vziať aj lyže. Určite ich budete potrebovať na jednom z lyžiarskych stredísk neďaleko vášho ubytovania. Miestne strediská sú povestné moderným vybavením a skvelým zázemím aj pre rodiny s deťmi. Po perfektnej lyžovačke či turistike vám skvele padne odpočinok vo vírivke alebo v saune. Zvoľte si preto ubytovanie s vlastným wellness centrom a dokonalý oddych budete mať pár krokov od izby. O ešte vňčšie pohodlie sa postarajú Osobne overené pobyty, o ktorých kvalite svedčia samé pozitívne hodnotenia od zákazníkov Travelkingu.