Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Štajersko: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Štajersko je najzelenšou rakúskou spolkovou krajinou a nadchne vás majestátnymi vrcholmi hôr i údoliami. Na severe regiónu sa nachádza Dachstein, Gesäuse a Hochschwab s horskými jazerami, lúkami a salašmi. V miernejšej krajine na juhu sa darí známym miestnym jablkám, tekviciam a vínu. Krásy miestnej prírody môžete obdivovať pri alpskom lyžovaní, behu na lyžiach, výletoch pešo aj na bicykli, dokonca aj pri hraní golfu. Nájdete tu tiež dve pamiatky zo Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Zapísané na ňom sú Semmeringská železnice a okolitá krajina v Hornom Štajersku, a tiež starobylé centrum mesta Graz so zámkom Eggenberg.

Tauplitz Najobľúbenejší výlet v lokalite

Región Tauplitz siaha až do nadmorskej výšky takmer 2 000 m n. m. a rozhodne má čo ponúknuť v podobe krásnej horskej prírody a dokonalého pokoja. Obľúbené cyklotrasy vedú od zámku Trautenfels v Ennstal cez rašelinisko Laasen a národnú chránenú oblasť Ödense. Dostať sa po nich môžete až k Hallstattskému jazeru. Po turistických trasách môžete zase spoznávať miestne ľadovcové jazerá, lúky a nádherné výhľady napríklad z vrcholov Tranweng, Almkogel a ďalších.

Viac informácií

Nízke Taury Najobľúbenejší výlet v lokalite

Nízke Taury (nemecky Niedere Tauern) si získali srdcia mnohých turistov vďaka viac ako 600 dvojtisícových vrcholov, trávnatým vysokohorským lúkam a nespočtom horských jazier. Všetky lemuje hustá sieť turistických chodníčkov vhodných pre rodiny s deťmi aj pre skúsených turistov. Úchvatné pohorie v centrálnej časti Rakúska pripomína svojim charakterom naše Západné Tatry. K najobľúbenejším cieľom rozhodne patrí najvyšší vrch oblasti Hochgolling s nadmorskou výškou 2 863 m n. m. vo vyššej schladmingskej časti. Zaujímavé sú rozhodne aj túry po nižších vrchoch - Hochwildstelle (2747 m), Waldhorn (2702 m) či Grosser Bösenstein (2448 m). Popri turistike vám budú robiť spoločnosť nielen pasúce sa stáda kráv na pastvinách, ale tiež trblietajúce sa jazerá a nezabudnuteľné výhľady.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 62 tipov

Štajersko: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty