Lyžovanie v Štajersku

V spolkovej krajine Štajersko nájdete doslova raj zimných športov. Slovenskí lyžiari si v tejto oblasti môžu užiť najbližšie alpské lyžovanie. V tunajších lyžiarskych strediskách si na svoje prídu nielen lyžiari a snowdoardisti ​​všetkých úrovní pokročilosti, ale aj freerideri a milovníci carvingu. Máloktorá iná oblasť ponúka podobne pestrú škálu skiareálov. Nájdete tu špičkové moderné komplexy aj menšie poetické strediská vo výškach až do 3 000 metrov nad morom. Samozrejmosťou sú vynikajúce podmienky pre detských športovcov, nočné lyžovanie, sánkarské dráhy a dostatok snehových diel zaručujúcich naozaj dlhú sezónu.

Kam na lyže v Štajersku?

  • Tauplitz vás očarí uniktními výhľadmi na horské jazerá, 40 km zjazdoviek aj vynikajúcimi cestičkami pre bežkárov Freiberg.
  • Hochkar sa pýši veľmi stabilnými snehovými podmienkami a 9 zjazdovkami.
  • Semmering je najstaršie lyžiarske stredisko v Európe a dnes ponúka celoročnú prevádzku s lyžiarskymi aj sánkarskými trasami.
  • Kreischberg disponuje 42 km zjazdoviek a 13 vlekmi. Pre deti je pripravená sánkarská dráha aj zábavný park Yabba Dabba-Doo-Land.
  • Loser ponúka okrem viac ako 30 km tratí naozaj pôsobivé výhľady, vďaka ktorým si naplno užijete nádhernú okolitú prírodu.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Alpy, Štajersko, Nízke Taury, Tauplitz

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet