Dachstein Krippenstein

Neuveriteľné výhľady, skvelé lyžovanie aj vysokohorské túry a množstvo prírodných krás. To všetko poskytuje alpská oblasť Dachstein Krippenstein, ktorá je prístupná kabínkovou lanovkou. V zime si užijete perfektné svahy na lyžiach alebo na snowboarde, v lete na vás zase čakajú ferraty, túry a nádherné výhľady do krajiny.

Za návštevu rozhodne stojí populárna vyhliadka 5 fingers (Päť prstov). Všetkých jej päť „prstových“ platforiem sa vypína do priestoru vo výške 400 metrov nad zrazom. Každá z nich vám poskytne iný zážitok, napríklad na sklenenej platforme vám bude adrenalín prúdiť žilami o sto šesť. Za trochu odvahy vám ale bude odmenou nádherný výhľad na Hallstatt a okolie. Ak ste milovníci výhľadov, z ktorých sa tají dych, zájdite aj na vyhliadku World Heritage spiral, ktorá vám poskytne panoramatický rozhľad na všetky strany.

Navštívte tiež miestnu unikátnu jaskyňu, nájdete tu hneď tri – Veľkú ľadovú jaskyňu, Mamutiu jaskyňu a jaskyňu Koppenbrüller. Nadchnú vás svojou veľkosťou aj nádherným kvapľovým zdobením. Obzvlášť Ľadová jaskyňa pripomína rozprávkové kulisy. Krásnu rodinnú prechádzku v Alpách si užijete na trase Heilbronn Circular, kde objavíte napríklad slávneho dachsteinského žraloka.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Alpy

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet