Dovolenka v Slovinsku

Navštívte Slovinsko, krajinu plnú krásnej prírody a historických pamiatok uzavretú medzi Alpami a Stredozemným morom. Nájdete tu tisíce krasových jaskýň, termálne kúpele aj veľké mestá. Pobyt v Slovinsku je ideálny ako na lyžovanie v zime, tak na kúpanie pri mori v lete.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“V tomto hoteli som bol na dovolenke ešte predtým, než sa stal súčasťou ponuky Travelkingu. Hotel pôsobil veľmi luxusne, má výbornú polohu pri jazere Bohinj, priateľské ceny, vynikajúcu stravu so širokou ponukou a veľký vodný svet, ktorý je rajom predovšetkým pre rodiny s deťmi. Zároveň má dosť veľkú kapacitu, takže nie je problém nájsť voľný termín v akejkoľvek sezóne. To všetko sú dôvody, prečo sme sa rozhodli hotel zaradiť do našej ponuky.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajiteľ Travelkingu


Už ste boli na dovolenke v Slovinsku? Ak ešte nie, je načase to zmeniť. Slovinsko sa totiž v ostatných rokoch stalo doslova cestovateľským hitom, ktorý láka turistov aj milovníkov odpočinku zo širokého okolia. Niet sa čomu diviť, v krajine medzi morom a Alpami nájdete ako vysoké hory odrážajúce sa v trblietavých jazerách, tak aj luxusné aquaparky a termálne kúpele. Dopriať si tu môžete aj oboje naraz - stačí, ak si vyberiete pobyt z našej ponuky.

Spoznajte očarujúce hory aj termály v Slovinsku

Jednou z turisticky najobľúbenejších lokalít v Slovinsku je jednoznačne Triglavský národný park, ktorý milujú dvojice aj rodiny s deťmi. Park nesie názov podľa vrchu Triglav (2 864 m n. m.), ktorý je zároveň najvyšším vrchom celého Slovinska. V jedinom národnom parku v krajine si budete môcť prejsť aj parádne rokliny medzi vysokými skalami, v ktorých sa nieraz nachádzajú aj jazerá. Najslávnejšie z nich je jednoznačne jazero Bled, uprostred ktorého sa nachádza ostrovček s barokovým kostolom. Vedľa jazera môžete navštíviť tiež Bledský hrad.

Nielen v okolí jazera Bled, ale aj na viacerých miestach Slovinska sa môžete ubytovať v luxusných hoteloch svetovej úrovne. Mnohé z nich si obľubu medzi hosťami vyslúžili tiež vďaka neobmedzeného vstupu do wellness centra v cene ubytovacieho balíčka, alebo vďaka prepojeniu s termálnymi kúpeľmi. Blízko budete mať tiež do aquaparku, kde sa zabavia deti i dospelí.