Dovolenka v Slovinsku

Navštívte Slovinsko, krajinu plnú krásnej prírody a historických pamiatok uzavretú medzi Alpami a Stredozemným morom. Nájdete tu tisíce krasových jaskýň, termálne kúpele aj veľké mestá. Pobyt v Slovinsku je ideálny ako na lyžovanie v zime, tak na kúpanie pri mori v lete.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotelový areál Terme Snovik sa nachádza ďaleko od ruchu civilizácie, v krásnej prírode uprostred lesov. Hneď ako vystúpite z auta ucítite čerstvý čistý vzduch. V hlavnej budove sídli recepcia, reštaurácia a kúpele. Domčeky s izbami sú rozosiate po celom areáli a sú vkusne zariadené, a to vrátane balkóna. Z okien je krásny výhľad na okolité kopce. Hotel je ideálnym východiskovým bodom na potulky turistickými trasami. Skvelé chvíle si tu užijete aj počas daždivých dní - leňošiť môžete pri termálnom bazéne či v saunách. Pobyt vrelo odporúčam milovníkom prírody a pokoja. Krásne som si tu oddýchli.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finančný tím
Overené Travelkingom

“Či už strávite čas v hoteli, alebo v jeho okolí, vždy si užijete mnoho skvelých zážitkov. Bohinj Eco Hotel je naozaj veľký. Vďaka bohatej ponuke wellness a priľahlom aquaparku s množstvom atrakcií si tu užijete zábavu a relaxáciu aj počas daždivých dní. Za pekného počasia si urobte výlet do hôr, na bicykloch alebo si užívajte vodné radovánky v najkrajších jazerách Slovinska. Spokojní sme neboli iba so službami, ale aj so stravou a ústretovým personálom. Najväčším zážitkom pre nás bola jazda na paddleboardoch na priezračnom Bohinjskom jazere a následný zjazd riečky Sava Bohinjska.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tím


Už ste boli na dovolenke v Slovinsku? Ak ešte nie, je načase to zmeniť. Slovinsko sa totiž v ostatných rokoch stalo doslova cestovateľským hitom, ktorý láka turistov aj milovníkov odpočinku zo širokého okolia. Niet sa čomu diviť, v krajine medzi morom a Alpami nájdete ako vysoké hory odrážajúce sa v trblietavých jazerách, tak aj luxusné aquaparky a termálne kúpele. Dopriať si tu môžete aj oboje naraz - stačí, ak si vyberiete pobyt z našej ponuky.

Spoznajte očarujúce hory aj termály v Slovinsku

Jednou z turisticky najobľúbenejších lokalít v Slovinsku je jednoznačne Triglavský národný park, ktorý milujú dvojice aj rodiny s deťmi. Park nesie názov podľa vrchu Triglav (2 864 m n. m.), ktorý je zároveň najvyšším vrchom celého Slovinska. V jedinom národnom parku v krajine si budete môcť prejsť aj parádne rokliny medzi vysokými skalami, v ktorých sa nieraz nachádzajú aj jazerá. Najslávnejšie z nich je jednoznačne jazero Bled, uprostred ktorého sa nachádza ostrovček s barokovým kostolom. Vedľa jazera môžete navštíviť tiež Bledský hrad.

Nielen v okolí jazera Bled, ale aj na viacerých miestach Slovinska sa môžete ubytovať v luxusných hoteloch svetovej úrovne. Mnohé z nich si obľubu medzi hosťami vyslúžili tiež vďaka neobmedzeného vstupu do wellness centra v cene ubytovacieho balíčka, alebo vďaka prepojeniu s termálnymi kúpeľmi. Blízko budete mať tiež do aquaparku, kde sa zabavia deti i dospelí.