Precestujte Slovensko krížom-krážom. Od 01.01.2019 môžete využiť rekreačný príspevok a užiť si dovolenku, pri ktorej ušetríte viac ako polovicu.

Ako využiť rekreačné príspevky v Travelkingu?

Pred pobytom

Pracujete vo firme s minimálne 50 zamestnancami a ste v nej zamestnaný aspoň 2 roky? Skvelé, na rekreačný príspevok máte nárok.

Výber pobytu

Vyberiete si pobyt na Slovensku, na ktorom strávite aspoň 2 noci.

Daňový doklad

V ubytovacom zariadení požiadate o daňový doklad. Dajte si pozor na to, aby doklad obsahoval všetky potrebné informácie.

Po pobyte

Následne vám zamestnávateľ zaplatí späť 55 % z ceny pobytu. Ušetriť takto môžete až 275 € ročne.

Využite príspevok na rekreáciu a precestujte Slovensko ešte výhodnejšie. Tak kam sa vydáte?

Vyberte si z obľúbených kategórií

Spoznajte krásy Slovenska a užite si skvelý pobyt.

Alebo sa inšpirujte pobytmi, ktoré si obľúbili naši zákazníci

Potrebujete viac infomácií?
Prejdite si najčastejšie otázky k rekreačným príspevkom.

Rekreačný príspevok môžu využiť všetci zamestnanci, ktorí pracujú vo firme s minimálne 50 zamestnancami a majú v tejto firme odpracované aspoň 2 roky. Pred výberom pobytu sa nezabudnite informovať u svojho zamestnávateľa o možnosti uplatniť rekreačný príspevok.

Rekreačné príspevky môžete využiť na pobyty na území Slovenskej republiky, na ktorých strávite viac ako 1 noc. U nás v Travelkingu nájdete tieto pobyty označené štítkom “Rekreačný príspevok” a v tejto kategórii.

Áno, rekreačný príspevok môžu využiť i mamičky na materskej (prípadne rodičovskej) dovolenke, ale musia spĺňať to, že pracujú vo firme s viac ako 49 zamestnancami a odpracovali vo firme viac ako 2 roky (do tejto doby sa počíta i čas strávený na materskej, prípadne rodičovskej dovolenke).

Príspevok na rekreáciu môžete využiť pre vás a pre vašich rodinných príslušníkov, či osoby, s ktorými žijete v spoločnej domácnosti a s ktorými sa vydáte na pobyt.

Do rekreačného príspevku je možné zahrnúť ako cenu ubytovania, tak i cenu stravovania, prípadne príplatkov za deti (prístelka, strava) a ostatných doplnkových služieb - napríklad wellness, bowling či cenu parkovania, ktoré s pobytom na území Slovenskej republiky súvisia. Na ostatné doplnkové príplatky je ale taktiež nutné mať vystavený daňový doklad (faktúru) a preukázať ho zamestnávateľovi spolu s dokladom o platbe.

Poplatok za psa nie je možné zahrnúť do výdavkov za rekreáciu, keďže nejde o poplatok priamo súvisiaci s rekreáciou zamestnanca, prípadne osobou, ktorá s ním cestuje.

Na pobyte požiadate ubytovacie zariadenie o vystavenie účtovného dokladu (faktúry). Pokiaľ máte v cene balíčku od Travelkingu len ubytovanie, ale napríklad wellness či stravu si doplácate sami na mieste, požiadate i pri platbe za tieto služby o vystavenie daňového dokladu, na ktorom bude vaše meno. Tento doklad (prípadne doklady) predložíte zamestnávateľovi do 30 dní od návratu a následne vám zamestnávateľ preplatí 55 % z ceny pobytu, maximálne však 275 eur ročne, späť v ďalšej výplate.

V daňovom doklade, ktorý vám vydá ubytovacie zariadenie, by mali byť tieto informácie:

  • - Vaše meno a mená osôb, ktoré sa s vami zúčastnili pobytu,
  • - údaje o ubytovacom zariadení,
  • - dátum vášho pobytu (od kedy do kedy ste sa pobytu zúčastnili),
  • - celková cena za pobyt a forma úhrady,
  • - popis služieb, ktoré ste na pobyte čerpali,
  • - číslo dokladu vystavovateľa (ubytovacieho zariadenia).

Zamestnávateľ je povinný zamestnancovi, ktorý pracuje na plný pracovný úväzok, zo zákona preplatiť 55 % z ceny pobytu, maximálne však do výšky 275 € za kalendárny rok. Zamestnancom, ktorí sú zamestnaní na iné pracovné úväzky sa výška rekreačného príspevku adekvátne upraví.

Príspevok na rekreáciu môžete využiť i na viac pobytov, avšak preplatené vám budú účtovné doklady (faktúry) do maximálnej výšky 275 € za kalendárny rok.

Príspevky na rekreáciu sú primárne určené na finančné prostriedky, ktoré ste reálne vynaložil vy, takže čiastku, ktorá bola zaplatená pomocou kreditov, vám zamestnávateľ nie je povinný preplatiť. Pokiaľ chcete časť pobytu uhradiť pomocou kreditov, odporúčame vám najskôr sa poradiť s vaším zamestnávateľom.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK