Dovolenka v Chorvátsku

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších lokalít slovenských turistov. A oprávnene - kamienkové pláže v tieni vysokých borovíc, čisté more a servis obľúbených letovísk Makarská alebo Vodice sú ideálnym mixom pre dovolenku.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel sa nachádza pri pobrežnej promenáde a kamienkovej pláži. Medzi vodné atrakcie patrí vnútorný a vonkajší bazén a, samozrejme, more. Izba bola priestranná s veľkým balkónom a výhľadom na more aj ostrov Pag. Skvele som si v ňom oddýchol, najmä vďaka dobrej klimatizácii. Jedlo formou all inclusive bufetov bolo dobré. Alkoholické a nealkoholické nápoje sú v cene počas celého dňa. Ostrov Pag je so svojou rozmanitou krajinou naozaj výnimočnou časťou Chorvátska, ktorú odporúčam navštíviť loďou Marino.”

Norbert Handra
Norbert Handra
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Villa Dora je ideálne miesto na oddych aj skvelý východiskový bod na výlety do atraktívnych miest v okolí či na ostrovy. Najväčšou výhodou je, že k moru je to pár krokov po schodoch. Uprostred nádhernej záhrady je navyše bazén, kde si užijete parádne vodné radovánky aj opaľovanie na lehátku, nechýba ani možnosť grilovania. Apartmán bol komfortne zariadený a bol z neho krásny výhľad na more. Nočné svetlá nad hladinou, čerstvý morský vzduch a príjemná teplota zaručili nezabudnuteľný zážitok. Pobyt by som si rozhodne rád zopakoval!”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodný tím


Chorvátsko je veľká krajina a vybrať si to pravé miesto na letnú dovolenku nie je len tak. Môžeme vás uistiť, že hotely v našej ponuke sú overené a nachádzajú sa v obľúbených turistických letoviskách. Tých je totiž v Chorvátsku veľa!

Na dovolenku do Istrie nemusíte cestovať ďaleko, ide o polostrov v severnej časti Chorvátska. K najobľúbenejším miestam tu patrí Umag, Novigrad, Rovinj alebo okolie historického mesta Pula. Chorvátske ostrovy vás prekvapia svojou rozmanitosťou, navštívte Krk, Pag, Rab alebo Brač a užite si tunajšiu divokú prírodu v kombinácii s relaxáciou na pláži.

Ďalšou oblasťou plnou krásnych miest na pobyt je Dalmácia, ktorá zaberá prakticky celú južnú polovicu krajiny. K hlavným letoviskám Dalmácie patrí Split, Makarská, Zadar, Šibenik a Dubrovník, najväčšie dalmácke mesto. Pobrežie Jadranského mora ponúka príjemnú klímu, nádherné pláže i množstvo zaujímavostí a pamiatok.

Rodinná i luxusná dovolenka v Chorvátsku

Rozhodovať sa môžete ideálne aj podľa toho, ako si prajete dovolenku v Chorvátsku stráviť. V ponuke nájdete pokojné hotely a vily blízko mora ideálne pre rodiny s deťmi. Všetci sa už iste tešíte na kúpanie v mori, ale vždy je príjemné mať niečo v zálohe a na dovolenke sa trochu rozmaznávať. Bazén na hoteli je preto už skôr samozrejmosťou než výnimkou.

Máme tu ale i ponuky pre milovníkov luxusu a špičkových rezortov. Dopriať si môžete all inclusive dovolenku, animačné programy pre deti alebo spestrenie v podobe tematického večera s tradičnou hudbou a tancom. Niektoré hotely majú aj súkromnú pláž, takže sa nemusíte ráno ponáhľať, aby ste si obsadili dobré miesto pri vode. Máme pre vás ale aj wellness pobyty v Chorvátsku.

Kam na výlet v Chorvátsku

Počas týždňa leňošenia, opaľovania a kúpania sa hodí vyraziť aspoň párkrát na výlet a spoznať tie najkrajšie miesta v Chorvátsku. O niektorých ste už určite počuli. Vydajte sa napríklad do Národného parku Plitvické jazerá, ktorý je najväčším a najnavštevovanejším v krajine. Úchvatná sústava jazier a vodopádov sa nachádza blízko letovísk Karlobag či Zadar, dobrá dostupnosť sem je aj zo Splitu či Crikvenice.

Národný park Krka prekvapivo nenájdete na ostrove Krk, ale na pevnine blízko mesta Šibenik. Vodopády rieky Krky tu celoročne tvoria nádherné divadlo. V Istrii nezabudnite navštíviť Amfiteáter Pula, niekdajšie bojisko rímskych gladiátorov, a za nedotknutou prírodou plnou skál a vodopádov sa vyberte do Národného parku Paklenica.