Dovolenka pri Balatone

Maďarské more s nekonečnými možnosťami zábavy. Obrovské jazero Balaton má rozlohu 592 km², preplávať ho radšej neskúšajte. Lepšie bude zostať na brehu, ktorý je priamo prešpikovaný atrakciami. Voda v Balatonu je príjemne teplá od jari až do jesene.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Palace môžem jedine odporučiť. Hévíz je krásnym kúpeľným mestečkom a jeho najväčšou dominantou je termálne jazero, ktoré nás absolútne očarilo. Určite ho odporúčam navštíviť. Izba v hoteli bola priestranná, dokonca mala aj vlastnú kuchynku. Všetky interiéry boli čisté, personál usmievavý a vždy nám s radosťou vo všetkom vyhovel. Skvelá bola aj strava formou bufetov, na ktorej sme si pochutnali. Celý pobyt hodnotím veľmi pozitívne a rád sa sem zase vrátim.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Bonvital Wellness & Gastro Hoteli Hévíz splnil naše očakávania. Izby aj wellness sú moderné a čisté. Na raňajky aj na večeru bol veľký výber jedál. Ak sa vám ráno nechce vstávať, môžete si nechať raňajky doviezť do izby a poleňošit si o niečo dlhšie v posteli. Odporúčam zájsť si aj do Brix Bistra, to je gastronomický zážitok. Za návštevu stoja aj miestne farmárske trhy. V okolí Hevízu odporúčam navštíviť hrad Sümeg, jaskyňu v Tapolke a, samozrejme, Keszthely – mestečko so zámkom Festetics.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznícka podpora


Najväčšie jazero v strednej Európe, Balaton, patrí k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám v lete aj v zime. Na letnú dovolenku sem zamierte vtedy, ak patríte k milovníkom slnenia sa na rozsiahlych plážach, kúpania sa, ale tiež vodných športov ako sú surfing, vodné lyžovanie či rybárčenie. Takzvané Maďarské more nadchne tiež cyklostov. Okolo celého jazera totiž vedie obľúbená cyklotrasa Balaton körút dlhá 240 km. Na čo ešte sa môžete tešiť pri Balatone?

Kúpanie v jazere aj v kúpeľoch

Nielen počas zimy vám padne vhod návšteva termálnych kúpeľov, ktorými je Balaton obklopený. Medzi tie najznámejšie patria kúpele v meste Hévíz, ktoré preslávilo termálne jazero s priaznivými účinkami na pohybové ústrojenstvo. Kúpanie sa priamo v jazere medzi rozkvitnutými leknami patrí k nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem kúpeľov sa v okolí Balatonu môžete oddávať aj relaxu vo wellness centre. Mnohé z tunajších hotelov si totiž zakladajú na službách zameraných na odpočinok, a tak v nich nájdete bohaté wellness centrá s vírivkou, bazénmi, saunovým svetom a neraz aj vlastnými plážami. Ak to vybavenie hotela dovoľuje, dopriať si môžete tiež uvoľňujúcu masáž či procedúry.

Návštevu preslávených pláží, barokového zámku s rozsiahlou zámockou záhradou v mestečku Keszthely aj múzea hračiek si užijete s celou rodinou. Okolie Balatonu je vďaka nekonečným možnostiam romantických prechádzok a výborným reštauráciám tiež výborným miestom na romantickú dovolenku. Ak vy a vaša láska túžite po špičkových službách a prvotriednom ubytovaní hodného filmových hviezd, vyberte sa na luxusný pobyt v okolí Balatonu. Uvidíte, že za dovolenkou svetovej úrovne nemusíte cestovať ďaleko.