Dovolenka na Orave

Uniknite pred každodenným zhonom do malebnej krajiny slovenskej Oravy. Pokochajte sa výhľadom na okolité vrcholy, vydajte sa do Národného parku Malá Fatra alebo navštívte obľúbený Oravský hrad, pod ktorým sa môžete plaviť na tradičných pltiach.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Orava je krásna oblasť na Slovensku, ktorú nájdete na hraniciach s Poľskom. Užijete si tú zábavu s celou rodinou, a to kedykoľvek počas roka.

Orava, to je príroda, lyžovanie aj aquapark

Medzi hlavné lákadlá Oravy patrí krásny Oravský hrad, ktorý je jedným z najkrajších hradov u nás. Natáčal sa tu napríklad film Dračie srdce II či Upír Nosferatu. Krásna je tiež Oravská priehrada čiže Vodná nádrž Orava, ktorá má rozlohu 35 km². V lete sa tu môžete osviežiť, vyskúšať jachting, surfing či jazdu na vodných bicykloch. V zime si tu môžete zakorčuľovať, alebo sa vydať na prechádzku okolo romanticky zamrznuté vodnej hladiny.

Za zábavou sa vydajte do Aquaparku Meander, v ktorom nájdete geotermálnej liečivú vodu. Môžete tu relaxovať v bazénoch s horúcou vodou a dopriať si trošku pokoja.

Zabudnúť nemôžeme ani na Oravskou lesné železničku, ktorú milujú deti i dospelí a na Lesnícky náučný chodník Oravská Lesná. Deti sa zabavia v lanovom centre Funny Park. A čo v zime? Ski areál ORAVA SNOW so 4 vlekmi a parádnymi zjazdovkami! Vydať sa môžete aj do okolitých ski areálov - Ski & Bike park Malinô Brdo, Ski centrum Nižná - Uhliská, Ski centrum Kuzmínovo, Ski park Kubínska Hoľa.

Či už si chcete vybrať ubytovanie s wellness, aby ste sa po dni plnom výletov mohli oddať odpočinku v bazéne či vírivke, alebo uvítate hotel či penzión blízko ski areálu z našej ponuky si vyberiete.

Chcete sa vydať na Oravu na víkendový pobyt? Pozrite sa do nášho cestovateľského itinerára a nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na výlety.