Pobyt vo východných Čechách

To je krajina nielen krásnej prírody a množstva významných pamiatok, ale aj koní a sladkých perníkov. Tie najlepšie ochutnáte v Pardubiciach trebárs cestou z dostihov, navštívte tiež UNESCO zámok v Litomyšli, Hospital Kuks alebo ZOO Dvůr Králové so safari.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pension Relax je ideálnym ubytovaním počas návštevy Krkonôš. Cítili sme sa tu veľmi dobre. Izba bola pohodlne zariadená a čistá, strava vynikajúca a personál veľmi milý. Navyše je tu možnosť relaxácie vo forme privátneho wellness s vírivkou a saunou, kde sme si po celodennom výlete na Sněžku skvele oddýchli. Stihli sme aj zopár výletov, ale určite odporúčam dlhší pobyt, pretože aktivít je v okolí naozaj veľa.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Pobyt v April Hoteli Panorama sme si veľmi užili. Najviac sme ocenili polohu hotela vo veľmi pokojnej lokalite, vďaka čomu sme počuli iba spev vtáčikov a hlavne tu nebol žiadny hluk z áut či rádií. Ďalej nám pobyt spríjemnil veľmi milý, usmievavý a ochotný personál – pán čašník nám napríklad dával aj tipy na výlety. K tomu krásna svetlá izba a vynikajúce jedlo, ktoré bolo doslova gurmánskym zážitkom. Hotel je navyše skvelým východiskovým bodom pre najrôznejšie výlety po okolí, po ktorých sme si mohli dopriať príjemný oddych v hotelovom wellness.”

Markéta Zuziaková
Markéta Zuziaková
Obchodný tím


Východné Čechy - to je krajina prírodných krás, konských dostihov, sladkého perníka aj pamiatok zapísaných na Zozname UNESCO. Čo ešte sa tu oplatí navštíviť?

Kam sa vybrať na dovolenku vo východných Čechách?

Pri potulkách prírodou na Dolnej Morave určite narazíte na architektonickú zaujímavosť, ktorá nadchne deti je dospelých. Je ňou Chodník v oblakoch (Stezka v oblacích) vysoký 55 m, z ktorého si vychutnáte panoramatické výhľady na masív Kralického Sněžníku, hrebeň Jeseníku aj Krkonoše. Ak máte dosť odvahy, späť na zem sa môžete dostať po tobogane dlhom 100 m.

Za pamiatkami UNESCO sa vydajte do mesta Litomyšl, kde vás zaujme renesančný zámok, ktorý sa radí k najkrajším renesančným stavbám v strednej Európe. Za prehliadku tu stojí tiež historické námestie aj zámocký pivovar, ktorý je známy ako miesto narodenia skladateľa Bedřicha Smetanu.

Na Zozname Pamiatok UNESCO sa nachádza tiež Národný žrebčín v Kladrubech nad Labem, ktorý patrí k najstarším žrebčínom na svete. Niet divu, že práve neďaleko neho stoja Pardubice, ktoré preslávil nielen voňavý perník, ale tiež slávne dostihy.

Milovníci histórie by mali zavítať na prehliadku barokového Hospitalu Kuks. Obklopuje ho rozsiahla záhrada aj významná galéria plastík rozosiatych po areáli Hospitalu. S deťmi potom zavítajte do Zoo Dvůr Králové, kde sa nachádza i safari.