Pobyt vo východných Čechách

To je krajina nielen krásnej prírody a množstva významných pamiatok, ale aj koní a sladkých perníkov. Tie najlepšie ochutnáte v Pardubiciach trebárs cestou z dostihov, navštívte tiež UNESCO zámok v Litomyšli, Hospital Kuks alebo ZOO Dvůr Králové so safari.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Penzión Vysoká Stráž dokonale splnil naše očakávania. Veľkou výhodou penziónu je jeho poloha blízko prírody a turistickým trasám, zároveň je to z neho len kúsok do centra Pece pod Sněžkou. Najviac nás nadchla priateľská atmosféra a pohoda, ktoré vládli medzi hosťami aj personálom. V priestrannej izbe s výhľadom na okolité kopce nám nič nechýbalo, polpenzia bola chutná. Z výletov odporúčam trasu Okolo Pece, Chodník korunami stromov a výstup na Sněžku.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Východné Čechy - to je krajina prírodných krás, konských dostihov, sladkého perníka aj pamiatok zapísaných na Zozname UNESCO. Čo ešte sa tu oplatí navštíviť?

Kam sa vybrať na dovolenku vo východných Čechách?

Pri potulkách prírodou na Dolnej Morave určite narazíte na architektonickú zaujímavosť, ktorá nadchne deti je dospelých. Je ňou Chodník v oblakoch (Stezka v oblacích) vysoký 55 m, z ktorého si vychutnáte panoramatické výhľady na masív Kralického Sněžníku, hrebeň Jeseníku aj Krkonoše. Ak máte dosť odvahy, späť na zem sa môžete dostať po tobogane dlhom 100 m.

Za pamiatkami UNESCO sa vydajte do mesta Litomyšl, kde vás zaujme renesančný zámok, ktorý sa radí k najkrajším renesančným stavbám v strednej Európe. Za prehliadku tu stojí tiež historické námestie aj zámocký pivovar, ktorý je známy ako miesto narodenia skladateľa Bedřicha Smetanu.

Na Zozname Pamiatok UNESCO sa nachádza tiež Národný žrebčín v Kladrubech nad Labem, ktorý patrí k najstarším žrebčínom na svete. Niet divu, že práve neďaleko neho stoja Pardubice, ktoré preslávil nielen voňavý perník, ale tiež slávne dostihy.

Milovníci histórie by mali zavítať na prehliadku barokového Hospitalu Kuks. Obklopuje ho rozsiahla záhrada aj významná galéria plastík rozosiatych po areáli Hospitalu. S deťmi potom zavítajte do Zoo Dvůr Králové, kde sa nachádza i safari.