Dovolenka vo Viedni

Viedeň je najväčším lákadlom Rakúska. Táto rakúska metropola vás uchváti v každom ročnom období. Či už vás zaujíma história, alebo oddych, pamiatky, divadlá či wellness, Viedeň je zásah do čierneho.

Načítavam ponuky...


Viedeň, hlavné mesto Rakúska, mnohí považujú za kultúrnu aj historickú perlu Európy. A niet sa čomu diviť - práve tu sa uskutočnilo nespočet historických udalostí, ktoré formovali viaceré okolité krajiny. Spoznajte to najlepšie z Viedne a vydajte sa sem na pobyt - bola by predsa škoda nenavštíviť ju, keď leží len pár kilometrov od našich hraníc.

Viedeň - mesto pamiatok, zábavných atrakcií aj znamenitej kuchyne

Vo Viedni vám nuda rozhodne nehrozí, a preto je dovolenka tu skvelá voľba ako pre seniorov, tak aj pre rodiny s deťmi. Vás aj vašu peňaženku môže najviac potešiť možnosť ubytovania detí do určitého veku zadarmo. ostane vám tak viac peňazí na preskúmanie miestnych pamiatok nevídanej hodnoty, či na návštevu atrakcií. S vašimi drobcami sa vydajte na návštevu najstaršej Zoologickej záhrady na svete alebo vyrazte za zábavou do slávneho zábavného parku Prater s ikonickým ruským kolesom.

Pobyt vo Viedni vo dvojici vám spríjemní návšteva Múzea čokolády alebo Zámku Schönbrunn. Umelecké zbierky svetového výstavu si môžete prehliadnuť napríklad v Leopoldovom múzeum, kde sú vystavené aj obrazy od Egona Schieleho alebo od zakladateľa secesie Gustava Klimta. V decembri si nenechajte ujsť vianočné trhy, tie vo Viedni vám rozhodne vyčarujú nezabudnuteľný zážitok.

Spoznajte Rakúsko aj prostredníctvom chuťových buniek a doprajte si špeciality, ktoré túto malú krajinu preslávili po celom svete. V našom článku sa dočítate, aké pochúťky si nesmiete nechať ujsť.