Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Viedeň: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Hlavné mesto Rakúska je podľa rebríčkov najpríjemnejšie mesto pre život na celom svete. A niet sa čomu diviť. Historické centrum je na Zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Okrem príjemnej atmosféry preslávených vianočných trhov tu môžete navštíviť popredné svetové divadlá, múzeá a galérie, najstaršiu zoologickú záhradu na svete či sa pokochať pohľadom na mesto z ikonického ruského kolesa v zábavnom parku Práter. Legendárnu viedenskú kávu si vychutnáte v niektorej zo slávnych kaviarní.

Viedeň Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Viedeň je mestom, kde nemáte šancu sa nudiť. Niekdajšie hlavné mesto Habsburskej monarchie a **dnešné hlavné mesto Rakúska** vám ponúka nespočetné množstvo zaujímavostí od kultúrnych až po tie historické. K tomu nesmie chýbať ani príjemná atmosféra pestrej metropoly, **parky plné zelene** a **preslávené kaviarne s typickou kávou "kleiner Schwarzer" a tortou Sacher**. ##Čo musíte vo Viedni vidieť? - **Stephansplatz** s dominantou katedrály - **Hofburg**, kde kedysi sídlili cisári - zámok **Schönbrunn** s očarujúcimi záhradami, parkami, skleníkmi i zoologickou záhradou - **Múzeum moderného** umenia či **Leopoldovo múzeum** s umeleckými zbierkami medzinárodného významu - **Zábavný park Práter** s presláveným ruským kolesom Ďalej nevynechajte **Michaelerplatz** s krásnymi kostolmi a prejdite sa okolo **Rathaus a Parlamentu**.
Viac informácií

Viedeňská radnica a parlament Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Len kúsok od seba nájdete dve významné štátnické budovy. Od skvostnej neogotickej radnice je to len pár desiatok metrov k rakúskemu parlamentu, ktorý je pre zmenu inšpirovaný starovekým gréckym staviteľstvom. Aby toho nebolo málo, tak na dohľad máte tiež majestátny Hofburg, pôvodné sídlo Habsburgovcov a celého Rakúsko-Uhorska, alebo Prírodovedné a Umeleckohistorické múzeum.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 6 tipov

Viedeň: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Odmena za polročné vysvedčenie čaká neďaleko hraníc

Odmena za polročné vysvedčenie čaká neďaleko hraníc

 • TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 24. 1. 2020

Polročné prázdniny majú síce deti na Slovensku len jednodňové, ale i tak by si ich mali vážiť. Školáci napríklad v Poľsku, Rakúsku a Maďarsku žiadne prázdniny nemajú.

Viedeň či Balaton? Vyrazte 17. novembra do miest, o ktorých sme kedysi len snívali

Viedeň či Balaton? Vyrazte 17. novembra do miest, o ktorých sme kedysi len snívali

 • TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 17. 1. 2020

Neseďme doma, keď môžeme cestovať. Obzvlášť, ak Deň boja za slobodu a demokraciu (17.11.) vychádza v roku 2020 na utorok. Stačí si tak vybrať len jeden deň dovolenky a vyraziť na pobyt za hranice až na 4 dni. Vyhnete sa tak davom aj sviatočným poplatkom.

Veľkonočné trhy u nás a vo svete alebo privítanie príchodu jari

Veľkonočné trhy u nás a vo svete alebo privítanie príchodu jari

 • TO NAJLEPŠIE, TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 14. 3. 2019

Veľká noc je významným kresťanským sviatkom, ale tiež obdobím ľudových tradícií, ktoré súvisia s vítaním jari. Ak si chcete užiť veľkonočnú atmosféru, vydajte sa na niektorý z veľkonočných trhov či jarmokov.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK