Pobyt v Jizerských horách

Vydáte sa do Liberca alebo rovno do kopca na televízny vysielač Ještěd?

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Z pobytu v Hoteli Liberecká Výšina *** sme odchádzali nadšení. Čerstvý vzduch, príroda, zvieratká čo nás každý deň vítali - tomu hovorím naozajstný relax. Z hotela vedie niekoľko peších turistických trás lesom. Jednou z nich sa dostanete priamo do Zoo Liberec. Z okna sme sa pozerali na západ slnka za Ještedom. Nikde okolo nejazdia žiadne autá, pretože k hotelu je jediná príjazdová cesta a potom už len lesy. Kto má rád prírodu, pokoj, zvieratá a turistiku, pre toho je to ideálna voľba.”

Lenka Homolová
Lenka Homolová
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v rezorte Uko sme si užili. Izba Deluxe mala pohodlnú posteľ, na ktorej sa nám krásne spalo. Užili sme si výbornú polpenziu, relaxovali pri joge a vo wellness s bazénom, vírivkou a saunami. Všetok personál bol vrelý a ochotný. Páčili sa mi rôzne drobnosti ako vstup do domu bez topánok, spoločná kuchynka a vonkajšie hmyzie hotely. Z Bedřichova je to len kúsok na Ještěd, do lyžiarskych stredísk a do Liberca.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím


Na samom severe Čiech môžete navštíviť úchvatnú prírodu tvorenú strmými svahmi hôr, rašeliniskami, lesmi aj horskými lúkami. Ide o CHKO Jizerské hory, ktorú mnohí poznajú vďaka ikonickému televíznemu vysielaču Ještěd týčiacemu sa nad mestom Liberec. Možností vyžitia, relaxu aj zábavy je tu neúrekom - nájdete tu ako desiatky kilometrov turistických a cyklistických trás či zjazdoviek, tak ja úchvatné pamiatky a tiež zábavné centrum pre deti i dospelých.

Kam za najlepšou dovolenkou v Jizerských horách?

V Jizerských horách nájdete ako romantické penzióny, tak aj parádne hotely s prvotriednymi službami. Mnohé z nich s radosťou privítajú aj vášho štvornohého miláčika, a tak na pobyt v Jizerských horách môžete vziať aj svojho psa. Počas zasnežených mesiacov sa “Jizersky” menia na raj zimných športov, a tak sa nechajte zlákať na pobyt blízko lyžiarskeho areálu, kde v ubytovaní nechýba ani úschovňa lyží.

Po celodennom poznávaní krás tunajších miest či zdolávaní hôr, zjazdoviek a turistických chodníkov nie je nič lepšie, ako si poriadne oddýchnuť a dopriať svalom zaslúžený relax. Ten si najlepšie užijete vo wellness centre priamo v hoteli, kde sa zohrejete v saune, zaplávate si v bazéne alebo necháte stres rozplynúť v bublinkách vírivky. Dopriať si môžete tiež blahodarnú masáž.

Čo všetko navštíviť v Jizerských horách?

Ak do Jizerských hôr mierite za turistikou v nedotknutej prírode, zamierte na výstup na najvyššiu tunajšiu horu Smrk (1 124 m n. m.). Užijete si z nej parádne výhľady vďaka umiestnenej rozhľadni. Pôsobivé túry zažijete tiež prírodnej rezervácii Rašeliniště Jizerky alebo na mieste zvanom Čertův kámen.

Milovníci pamiatok, múzeí a atmosféry miest by si zas nemali nechať ujsť návštevu mesta Liberec. Jeho dominantou je hlavne novorenesančná radnica na námestí, Zoo s Botanickou záhradou a tiež slávne Centrum Babylon, kde sa spolu s celu rodinou zabavíte v aquaparku, vo wellness centre či v lunaparku s kolotočmi a iQPARKu. Zahanbiť sa nedá ani neďalký Jablonec nad Nisou, kde navštívte Múzeum skla a bižutérie.

Oblasť Jizerských hôr je v zime hojne navštevovaná priaznivcami zimných športov. Tí si prídu na svoje v početných lyžiarskych a zimných strediskách. Medzi tie najobľúbenejšie tu patrí najväčší Ski areál Tanvaldský Špičák, Ski areál Bedřichov či Ski Plavy