Dovolenka v Triglavskom národnom parku

Slovinsko je síce trochu nenápadnou krajinou, ukrýva však neuveriteľné prírodné klenoty. Jednou z takých perál je Triglavský národný park, ktorý nesie názov po najvyššej slovinskej hore. Oblasť parku vás uchváti nielen na prvý, ale aj na každý ďalší pohľad. Priezračne azúrová voda, vinúce sa tiesňavy, pôsobivé vodopády, bohaté lesy a nad tým všetkým drsné, ale krásne Alpy. Vyberte si ubytovanie v Triglavskom národnom parku, v srdci slovinskej pýchy, a užite si nezabudnuteľnú dovolenku.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Či už strávite čas v hoteli, alebo v jeho okolí, vždy si užijete mnoho skvelých zážitkov. Bohinj Eco Hotel je naozaj veľký. Vďaka bohatej ponuke wellness a priľahlom aquaparku s množstvom atrakcií si tu užijete zábavu a relaxáciu aj počas daždivých dní. Za pekného počasia si urobte výlet do hôr, na bicykloch alebo si užívajte vodné radovánky v najkrajších jazerách Slovinska. Spokojní sme neboli iba so službami, ale aj so stravou a ústretovým personálom. Najväčším zážitkom pre nás bola jazda na paddleboardoch na priezračnom Bohinjskom jazere a následný zjazd riečky Sava Bohinjska.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Náš pobyt v Hoteli Jezero**** sme si dokonale užili. Hotel bol skvelou základňou na objavovanie nádhernej slovinskej prírody, personál bol neskutočne ochotný a služby dostačujúce. Hoci nejde o moderné ubytovanie so zážitkovou gastronómiou, hotel má svoje čaro a ponúka poctivý servis a tradičnú chutnú a bohatú kuchyňu. Jeho najväčšou výhodou je rozhodne poloha priamo pri jednom z najkrajších slovinských jazier. Radi na toto miesto spomíname a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.”

Dita Martinková
Dita Martinková
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Triglavský národný park láka najmä na dych vyrážajúcu nedotknutú krajinu. Nájdete tu však aj termálne kúpele a wellness alebo možnosti adrenalínových zážitkov. Veľkou výhodou Slovinska je, že poskytuje nespočet možností na výlety aj pre tých, ktorí sa na vysokohorské túry práve necítia. Určite preto nevynechajte veľkolepé vodopády Savica alebo očarujúce tiesňavu Vintgar.

Aké ubytovanie v Triglavskom národnom parku zvoliť?

Plánujete letnú dovolenku? Potom je Triglavský národný park tou pravou voľbou. Táto horská oblasť ponúka hneď niekoľko príležitostí na rozprávkové kúpanie s výhľadom na majestátne vrcholy Julských Álp. Jedným z najromantickejších miest je jazero Bled s malebným kostolíkom na ostrove a hradom, ktorý dohliada na dianie okolo jazera z blízkej skaly. Obľúbeným, hoci chladnejším, kúpaním je aj ľadovcové jazero Bohinj s dokonale čírou vodou.

Schladiť sa však môžete aj priamo pri svojom ubytovaní. Ubytovanie s vonkajším bazénom vám urobí radosť v lete, zatiaľ čo vnútorný bazén využijete, keď sa vonku ochladí. Obľúbené sú v Slovinsku termálne bazény a pobyty s neobmedzeným wellness. Hotely s bazénom v cene sú ideálnou voľbou, keď si chcete užiť dokonalý relax v nádhernom prostredí.

Nielen v lete sa môžete tešiť na množstvo zábavných aktivít. Alpy vám poskytnúť dostatok vyžitia aj v zimných mesiacoch. Premýšľate, kam tento rok na hory? Dajte šancu Triglavskému národnému parku a zvoľte si príjemné ubytovanie pri zjazdovke. Vhod vám príde aj súkromná sauna alebo vírivka.