Dovolenka v Triglavskom národnom parku

Slovinsko je síce trochu nenápadnou krajinou, ukrýva však neuveriteľné prírodné klenoty. Jednou z takých perál je Triglavský národný park, ktorý nesie názov po najvyššej slovinskej hore. Oblasť parku vás uchváti nielen na prvý, ale aj na každý ďalší pohľad. Priezračne azúrová voda, vinúce sa tiesňavy, pôsobivé vodopády, bohaté lesy a nad tým všetkým drsné, ale krásne Alpy. Vyberte si ubytovanie v Triglavskom národnom parku, v srdci slovinskej pýchy, a užite si nezabudnuteľnú dovolenku.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“V tomto hoteli som bol na dovolenke ešte predtým, než sa stal súčasťou ponuky Travelkingu. Hotel pôsobil veľmi luxusne, má výbornú polohu pri jazere Bohinj, priateľské ceny, vynikajúcu stravu so širokou ponukou a veľký vodný svet, ktorý je rajom predovšetkým pre rodiny s deťmi. Zároveň má dosť veľkú kapacitu, takže nie je problém nájsť voľný termín v akejkoľvek sezóne. To všetko sú dôvody, prečo sme sa rozhodli hotel zaradiť do našej ponuky.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajiteľ Travelkingu


Triglavský národný park láka najmä na dych vyrážajúcu nedotknutú krajinu. Nájdete tu však aj termálne kúpele a wellness alebo možnosti adrenalínových zážitkov. Veľkou výhodou Slovinska je, že poskytuje nespočet možností na výlety aj pre tých, ktorí sa na vysokohorské túry práve necítia. Určite preto nevynechajte veľkolepé vodopády Savica alebo očarujúce tiesňavu Vintgar.

Aké ubytovanie v Triglavskom národnom parku zvoliť?

Plánujete letnú dovolenku? Potom je Triglavský národný park tou pravou voľbou. Táto horská oblasť ponúka hneď niekoľko príležitostí na rozprávkové kúpanie s výhľadom na majestátne vrcholy Julských Álp. Jedným z najromantickejších miest je jazero Bled s malebným kostolíkom na ostrove a hradom, ktorý dohliada na dianie okolo jazera z blízkej skaly. Obľúbeným, hoci chladnejším, kúpaním je aj ľadovcové jazero Bohinj s dokonale čírou vodou.

Schladiť sa však môžete aj priamo pri svojom ubytovaní. Ubytovanie s vonkajším bazénom vám urobí radosť v lete, zatiaľ čo vnútorný bazén využijete, keď sa vonku ochladí. Obľúbené sú v Slovinsku termálne bazény a pobyty s neobmedzeným wellness. Hotely s bazénom v cene sú ideálnou voľbou, keď si chcete užiť dokonalý relax v nádhernom prostredí.

Nielen v lete sa môžete tešiť na množstvo zábavných aktivít. Alpy vám poskytnúť dostatok vyžitia aj v zimných mesiacoch. Premýšľate, kam tento rok na hory? Dajte šancu Triglavskému národnému parku a zvoľte si príjemné ubytovanie pri zjazdovke. Vhod vám príde aj súkromná sauna alebo vírivka.