Jazero Bohinj

Bohinj je najväčšie jazero v Slovinsku. Turisti sa k nemu vydávajú pre jeho krásu i polohu uprostred nádherného Triglavského národného parku. Ide zároveň o skvelý východiskový bod na horskú turistiku aj miesto na odpočinkovú dovolenku v prírode.

Bezprostredná blízkosť hôr a nízka zastavanosť v okolí Bohinjského jazera sú dôvody, prečo ho mnoho turistov uprednostňuje pred neďalekým a oveľa viac navštevovaným jazerom Bled. Charakter oboch jazier je aj napriek ich blízkosti pomerne odlišný. Prostredie Bohinjského jazera je rýdzo horské a návštevníci sa odtiaľ vydávajú na vysokohorské treky, k vodopádom a ďalším prírodným krásam v údolí.

Jazero leží v ľadovcovom údolí v obklopení impozantných vrcholov Julských Álp. V letných mesiacoch sa v Bohinjskom jazere môžete aj vykúpať. Teplota vody môže v lete vystúpiť až k príjemným 22 °C. Vďaka nezastavaným brehom jazera si nájdete miesta na kúpanie prakticky kdekoľvek. Je tu tiež možné prevádzkovať najrôznejšie vodné športy. Okolo jazera sa môžete vydať aj na peší výlet. Okružný chodník okolo celého jazera meria 12 km.

Neďaleko od jazera je dolná stanica panoramatickej lanovky, ktorá vás vyvezie na horu Vogel (1 535 m n. m.). Celé jazero a jeho malebné okolie odtiaľ uvidíte ako na dlani.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Triglavský národný park ,

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet