Triglavský národný park : Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Vodopády SavicaNajobľúbenejší výlet v lokalite

Najvyššie, najkrajšie a najznámejšie- To sú vodopády Savica, ktoré padajú z výšky 78 metrov v srdci Triglavského národného parku neďaleko jazera Bohinj. Cesta k tomuto dvojitému vodopádu je veľmi príjemná, vedie lesom, z časti po schodoch a nie je nijako náročná. Scenéria, ktorá sa pred vami na konci trasy otvorí, je jedným slovom nádherná. Voda crčí zo skaly a dopadá do tyrkysovej vodnej hladiny pod ním. Okolo rastú horské lúčne kvety a z malého altánku pod vodopádom máte na celý výjav krásny výhľad. Romantiku tohto výnimočného miesta si všimol aj básnik France Prešeren, ktorý sem zasadil svoju báseň a zasadil sa tak o ich preslávení. Poetickú atmosféru tu určite pocítite aj vy.

Vstupné v sezóne (júl a august)

  • dospelí: 4 €
  • detí od 7 do 14 rokov: 2 €
  • študenti a seniori: 2,5 €

Vstupné mimo sezóny:

  • dospelí: 3 €
  • detí od 7 do 14 rokov: 1,5 €
  • študenti a seniori: 2,5 €
Viac informácií

Jazero BohinjNajobľúbenejší výlet v lokalite

Bohinj je najväčšie jazero v Slovinsku. Turisti sa k nemu vydávajú pre jeho krásu i polohu uprostred nádherného Triglavského národného parku. Ide zároveň o skvelý východiskový bod na horskú turistiku aj miesto na odpočinkovú dovolenku v prírode.

Bezprostredná blízkosť hôr a nízka zastavanosť v okolí Bohinjského jazera sú dôvody, prečo ho mnoho turistov uprednostňuje pred neďalekým a oveľa viac navštevovaným jazerom Bled. Charakter oboch jazier je aj napriek ich blízkosti pomerne odlišný. Prostredie Bohinjského jazera je rýdzo horské a návštevníci sa odtiaľ vydávajú na vysokohorské treky, k vodopádom a ďalším prírodným krásam v údolí.

Jazero leží v ľadovcovom údolí v obklopení impozantných vrcholov Julských Álp. V letných mesiacoch sa v Bohinjskom jazere môžete aj vykúpať. Teplota vody môže v lete vystúpiť až k príjemným 22 °C. Vďaka nezastavaným brehom jazera si nájdete miesta na kúpanie prakticky kdekoľvek. Je tu tiež možné prevádzkovať najrôznejšie vodné športy. Okolo jazera sa môžete vydať aj na peší výlet. Okružný chodník okolo celého jazera meria 12 km.

Neďaleko od jazera je dolná stanica panoramatickej lanovky, ktorá vás vyvezie na horu Vogel (1 535 m n. m.). Celé jazero a jeho malebné okolie odtiaľ uvidíte ako na dlani.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom5 tipov

Triglavský národný park : Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet