Dovolenka a pobyty na Slovensku

Pre dovolenku na Slovensku je jednoduché sa nadchnúť. Veď kde inde by ste našli toľko prírodných krás a kultúrneho bohatstva než práve v krajine Jánošíka, tatranských štítov a bryndzových halušiek? Dovolenka na slovenských horách je skvelá i v lete, kedy budete zdolávať vysokohorské magistrály a potom odpočívať vo wellness.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Na Chatu Koliesko sa rád vraciam, má nezameniteľnú atmosféru a zaujímavú históriu. Je to rodinná chata, ktorá sa dedí z generácie na generáciu a v minulosti dokonca vyhorela. V zime z nej môžete vyjsť rovno v lyžiarkach a v lete je skvelým východiskovým bodom pre turistiku. Kuchárom je tu samotný pán majiteľ Kšiňan, ktorý varí naozaj skvele. Na Koliesku som ochutnal najlepšie pečené rebrá v živote. Spoločne s personálom vytvára pán majiteľ vrelú rodinnú atmosféru.”

Peter Kóša
Spolumajiteľ Travelkingu


Tatry nie sú zďaleka jediným miestom, ktoré stojí za to. Milovníci prírody a turistiky si prídu na svoje napríklad aj na Orave alebo v Slovenskom raji. Tunajšie drevené rebríky, číre potoky a vodopády sú povestné. Prírodné krásy ponúka aj obľúbená oblasť Liptov, kde môžete v rámci výletov navštíviť Liptovskú Maru alebo hneď niekoľko aquaparkov.

Termálne kúpele a relaxácia na Slovensku

Južné Slovensko je krajom plným termálnych prameňov a z termálnych kúpeľov si tu skutočne môžete vyberať. K najnavštevovanejším patrí Podhájska, Dunajská Streda, Veľký Meder či Komárno. Čaká vás leňošenie v bazénoch s horúcou vodou, saunovanie i krásne prechádzky.

Ak si na dovolenke radi doprajete niečo naviac, u nás nájdete aj pobyty s procedúrami alebo hotely priamo prepojené s kúpeľmi, do bazéna tak môžete prejsť z izby v župane rovno v plavkách. Či už vyrážate na Slovensku do termálov za relaxáciou alebo využívate liečivú silu prameňov, oceníte tiež možnosť raňajok, polpenzie či plnej penzie. V ponuke sú aj obľúbené kúpeľné pobyty pre seniorov.

Historické a kultúrne zaujímavosti Slovenska

Precestujte Slovensko křížom krážom a objavte krásy našich ľudových tradícií aj historické pamiatky. Kde začať? Ideálnym východiskovým bodom je hlavné mesto Bratislava, obísť by ste nemali ani impozantný Spišský hrad, pamiatku UNESCO. O tradíciách sa toho veľa dozviete v skanzene Vlkolínec alebo v Pieninách, kde nesmiete vynechať splav po rieke Dunajec na plti.