Dovolenka v slovenských horách

Za nezabudnuteľnými zážitkami nemusíte jazdiť ďaleko. Vysoké a Nízke Tatry, alebo Malá Fatra ponúkajú nekonečné množstvo výletov, perfektne značené trasy a komfortné ubytovanie, ktoré pre vás starostlivo vyberáme.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Solisko **** bol jedným slovom úžasný. Dostali sme všetko, čo pobytový balíček sľúbil. Pohodlné a do detailu starostlivo zariadené izby a vynikajúce jedlo v podobe raňajkového bufetu s bohatým výberom a chuťovo vyladené trojchodové večere. Dojem na nás urobilo aj skvele zariadené wellness. Hotel leží v nádhernom prostredí, priamo na brehu ikonického Štrbského plesa. Okrem nezameniteľnej atmosféry sa tak môže pochváliť aj ideálnou polohou na najrôznejšie výlety.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Belianske a Vysoké Tatry boli môjmu srdcu vždy blízke. Vďaka skvelej polohe hotela Magura máte na dosah mnoho prírodných zaujímavostí - husté lesy, monumentálne horské štíty, zurčivé vodopády. Nemusíte so sebou mať ani auto, na tie najkrajšie miesta sa dostanete autobusom či vlakom. Hotel je útulný a čistý, už nie je najmodernejší, ale nádherný výhľad a príjemná atmosféra všetko vynahradzujú. Je to skrátka ideálna voľba pre aktívnu dovolenku v zime aj v lete.”

Fanni Soós
Fanni Soós
Marketingový tím


Slovenské hory každoročne lákajú tisíce turistov (nielen) z celej Európy a niet sa čomu diviť. Nedotknutú prírodu, vysoké štíty hôr s plesami, kamzíky a stovky kilometrov skvele značených turistických chodníkov nám môžu mnohé krajiny len závidieť. Ak sa teda chystáte na letnú dovolenku do hôr na Slovensku, tešte sa na dlhé i nenáročné prechody pešo či na bicykli, mnoho zaujímavých zastávok a reštaurácií, a hlavne na fantastické výhľady do širokého okolia.

V zime sem môžete vyraziť aj na výborný lyžiarsky pobyt. Slovenské lyžiarske strediská sú známe skvele upravenými zjazdovkami a modernými vlekmi a lanovkami, na ktorých si sa zabavíte s celou rodinou. Na svoje si u nás prídu i milovníci bežeckého lyžovania vďaka stovkám kilometrov upravovaných bežeckých trás naprieč celým Slovenskom.

Ktoré slovenské hory sa oplatí navštíviť?

Na Oravu by ste mali zavítať nielen za zimnými radovánkami, ale aj v lete na turistiku po krásnej prírode. Nachádza sa tu vyhľadávaný vrch Kubínska hoľa (1 346 m. n. m.), na ktorú môžete buď vystúpiť, alebo sa na jej vrchol i v lete vyviezť lanovkou. Dole sa potom môžete adrenalínovo zviesť na požičaných horských kolobežkách alebo trojkolkách.

Menej známe, no nemenej krásne sú vrchy Javorníkov neďaleko hraní s Českou republikou. Užijete si tu priam božský pokoj aj turistiku po spleti turistických chodníčkoch, ktoré vás dovedú na Veľký aj Malý Javorník. V zime si so sebou rozhodne vezmite aj lyže či bežky, na tunajších svahoch sa vám určite zídu.

Medzi slovenskými horami rozhodne vynikajú naše Tatry. Navštíviť môžete ako nádherné Nízke Tatry s najlepšími lyžiarskymi strediskami u nás, tak aj podmanivé Vysoké Tatry s najvyšším vrcholom Gerlachovským štítom (2 654,4 m. n. m.). Na západe vás potom čakajú rozsiahle kvetnaté lúky a vysoké štíty Belianskych Tatier. Pohodlie je v tunajších hoteloch zaručené, mnohé z nich ponúkajú aj možnosť wellness pobytu.