Dovolenka v severných Čechách

Vydajte sa do severných Čiech na relaxačnú dovolenku alebo za turistikou. Či už vás zláka Liberecko, Jizerské hory, Máchův kraj alebo Krušné hory, odpojte sa od starostí a nenechajte sa ničím rušiť.

Načítavam ponuky...


Severné Čechy vás turisticky nikdy nezačnú nudiť. Nájdete tu totiž úchvatné hory Krkonôš, skalné mestá Českého Švajčiarska, skalné ihly Českého raja a Adršpachu, aj Jizerské hory s ikonickým televizným vysielačom. V zime zas horské oblasti lákajú na svoje prvotriedne ski areály, kde sa môžete oddávať lyžovaniu i snowboardovaniu. Zlákať sa nechajte aj na potulky na bežkách po upravených stopách.

Kam sa vybrať na dovolenku v severných Čechách?

Nechajte sa zlákať na prehliadku obľúbených filmových lokalít a navštívte Adršpach a Český raj. Medzi tunajšími skalnými mestami Adršpašských skál sa točili mnohé snímky, miestne prírodné krásy vám tam budú známe napríklad z filmov ako Kroniky Narnie: Lev, šatník a čarodejnica alebo Princ a Večernica.

České Švajčiarsko je krajinou tiesňav, hlbokých roklín aj hustých lesov. Najväčším lákadlom je bezpochyby Pravčická brána, skalný most vysoký šestnásť metrov a široký dvadsaťsedem metrov. Obdivovať ho môžete hneď z niekoľkých vyhliadok v okolí. Neďaleko sa nachádza zámoček Sokolí hnízdo postavený v roku 1881.

Turistami aj milovníkmi športu obľúbené Krkonoše vás zlákajú na výstup na najvyššiu českú horu Sněžkou (1 603,3 m n. m.). Na jej vrchole sa nachádza tiež najvyššie položená pobočka Českej pošty, odkiaľ môžete poslať svojim známym pohľadnicu. V zime si sem zas nezabudnite zobrať lyže, snowboard či bežky - Krkonoše sa s prvým snehom menia na raj zimných športov.

Nemenej krásne sú tunajšie Jizerské hory, ktorým kraľuje vrch Ještěd (1 012 m n. m.) so známym televíznym vysielačom. Okrem turistiky v horách sa tu oplatí navštíviť aj mesto Liberec so Zábavným centrom a aquaparkom Babylon aj Zoologickou záhradou. Len o 11 km ďalej sa rozprestiera Jablonec nad Nisou so slávnym Múzeom skla a bižutérie.