Dovolenka na Šumave

Tam, kde prales šumí. Šumava je nielen vďaka Boubinskému pralesu jedným z najobľúbenejších miest turistov všetkých vekových kategórií. Zabavíte sa na dlhé dni v každom ročnom období, nemusíte teda s výberom ideálnej lokality na dovolenku dlho váhať.

Načítavam ponuky...


Šumavu mnohí poznajú hlavne vďaka priehrade Lipno, unikátnemu Boubínskemu pralesu a lyžiarskym strediskám s vždy bohatou snehovou nádielkou. Oblasť rozliehajúca sa na pomedzí Česka, Rakúska a Nemecka si ale vyslúžila obdiv aj pre nedotknutú prírodu Národného parku Šumava a množstve hradov a zámkov v okolí. Prejdite si tunajšie turistické pamiatky, zjazdite svahy a relaxujte v Aquaworlde Lipno - uvidíte, že sa Šumavy nebudete vedieť nabažiť.

Kam sa vybrať na parádnu dovolenku na Šumave?

Na Šumave nájdete ako drobné rodinné penzióny, tak komfortné hotely, kde si dovolenku užije naozaj každý. Pokiaľ sa sem chystáte na rodinnú dovolenku, poteší vás možnosť ubytovania dieťaťa zadarmo aj Baby Friendly prístup. Mnohé tunajšie hotely sú tiež naklonené ubytovaniu so psom, a tak si dovolenku môžete užiť v skutočne plnom počte.

Na dovolenke si môžete dovoliť úplne zabudnúť na varenie a starosť o jedlo. To sa priamo vo vašom ubytovaní postará reštaurácia. Vybrať si môžete pobyt s raňajkami, vďaka ktorým budete mať dosť síl aj dostatok času na spoznávanie miestnych zaujímavostí. O príjemný návrat ku krásne prestretému stolu sa postará pobyt s polpenziou, kde si vychutnáte aj večeru.

Po turistike v rozsiahlych a širokých lesoch vám padne vhod poriadny relax. Ten si doprajte vo wellness centre priamo vo vašom ubytovaní. V miestnych hoteloch a penziónoch často nechýba ani bazén, dopriať si tu budete môcť tiež masáž alebo relaxačnú procedúru.

Čo musíte vidieť na Šumave?

Mnoho návštevníkov mieri na Šumavu za dovolenou pri vode. Láka ich sem najväčšie umelé jazero v Česku - Lipno - kde je možné sa tiež kúpať. Jeho okolie zdobí známy Chodník korunami stromov Lipno, odkiaľ môžete dovidieť až na vrcholky Álp.

Ak na Šumavu mierite skôr za turistikou v panensky čistej prírode, v tom prípade vykročte do Boubínskeho pralesa, ktorý je zároveň najväčšou človekom nedotknutou prírodnou rezerváciou v strednej Európe. Všetky jeho zaujímavosti vám prezradia informačné tabule na náučnom chodníku.

V zime sa zas nechajte zlákať na lyžovačku po bohato zasnežených kopcoch. Navštívte obľúbené lyžiarske stredisko Lipno, Skiareál Špičák alebo Skiareál Zadov.