Pobyt v Ladek Zdrój

Poľské kúpele v meste Ladek Zdrój majú bohatú 750 ročnú tradíciu a patria k najstarším kúpeľom v celej Európe. Objavte silu miestnych liečivých prameňov pri kúpeli pod zdobenou kupolou v kúpeľoch. Zaslúžený relax pokračuje pri prechádzke po udržiavaných parkoch či v okolitých kopcoch.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Mesto Ladek Zdroj v Poľsku je známe ako najstaršie kúpeľné mesto v Európe. Miestne kúpele Wojciech tu boli založené už v roku 1680 a aj v dnešných dňoch sú otvorené pre pacientov aj hostí. Kúpeľné procedúry aj wellness si tu môžete užiť aj bez dlhého cestovania - kúpeľné mesto totiž stojí priamo pri hranici s Českou republikou.

Kúpele s tradíciou dlhou niekoľko storočí

Kúpeľným centrom mesta Ladek Zdroj je Prírodne liečebný ústav Wojciech, ktorý bol na konci 18. storočia postavený podľa vzoru tureckých kúpeľov. Ľahko ho spoznáte už zdiaľky podľa jeho krásnej neobarokovej kupoly, pod ktorou sa vo vnútri budovy nachádza kruhový mramorový bazén. Vychutnajte si v ňom ozdravný kúpeľ v minerálnej vode s obsahom radónu. Ten má pomáha najmä pri kôrnatení tepien či nedokrvení organizmu. Vychutnať si tu ale môžete aj ďalšie procedúry, ako sú napríklad bahenné zábaly či oxigenoterapia.

Po odpočinku v termáloch si doprajte pohodovú prechádzku po priľahlom kúpeľnom parku. V jeho susedstve sa nachádza i arborétum vysadené do podoby lesoparku. Na ploche 2,03 ha vám bude počas prechádzok robiť spoločnosť viac ako 250 druhov domácich aj exotických rastlín. Na poriadnu túr a v zime aj lyžovačku vás zas zlákajú neďaleké Zlaté hory alebo Kralický Sněžník za českou hranicou.