Dovolenka v Plzni

Je načase spoznať z Plzne aj viac, než len svetoznáme pivo. Návštevu mesta začnite v historickom centre s gotickou katedrálou sv. Bartolomeja a meštiackymi domami. Pokračovať môžete dláždenými uličkami do starého podzemia či množstva múzeí a architektonických pamiatok. S deťmi nevynechajte návštevu miestnej Zoo s rozsiahlym dinoparkom, a to z Plzne zďaleka nie je všetko!

Načítavam ponuky...


Plzeň na západe Čiech vyslúžilo celosvetovú slávu lahodné pivo. Samotné mesto sa oplatí navštíviť aj pre nespočet ďalších pamiatok a zaujímavostí, ktoré sa v ňom nachádzajú. Nechajte sa zlákať na pobyt a spoznajte všetky plzeňské krásy.

Plzeň - to je znamenité pivo a fantastické pamiatky

Milovníci piva by mali v Plzni zamieriť na obhliadku slávneho pivovaru Plzeňský Prazdroj, kde sa dozvedia, ako sa zlatistý mok vyrába a budú ho môcť aj ochutnať. Ďalšie krásy Plzne sa pred vami ukážu na hlavnom námestí Republiky, ktorého dominantou je gotická katedrála Bartolomeja s najvyššou kostolnou vežou v Čechách. Nechýbajú tu ani rady malebných barokových a renesančných domov. Za pozornosť stoja tiež Mariánsky stĺp, Veľká synagóga či plzeňské historické podzemie.

Dovolenka v Plzni je ideálna aj pre rodiny s deťmi. S nimi sa vydajte na prehliadku plzeňskej Zoo s DinoParkom či do Múzea bábok alebo do Múzea strašidiel. Malých aj veľkých návštevníkov nadchne tiež interaktívna expozícia Techmania s 3D planetáriom. Ak budete po celodennom objavovaní krás Plzne potrebovať načerpať nové sily, zamierte do wellness centra priamo vo vašom hoteli či penzióne.