Plzeň: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Plzeň celosvetovo preslávilo predovšetkým pivo Pilsner Urquell, ktoré sa tu varí už od roku 1842. V budove Pivovarského múzea začína prehliadka Plzeňského historického podzemia, ktoré bolo pod centrom mesta budované od 14. storočia a ktoré s dĺžkou 20 km patrí k najrozsiahlejším v Českej republike. V historickom centre mesta sa nachádzajú barokové a renesančné domy i malebné uličky ako vystrihnuté zo stredoveku. Plzeňskému hlavnému námestiu Republiky dominuje prekrásna gotická katedrála sv. Bartolomeja s najvyššou kostolnou vežou v Čechách. Neďaleko stojí napríklad múzeum bábok či interaktívna expozícia Techmania s 3D planetáriom.

Plzeň Najobľúbenejší výlet v lokalite

Keď sa povie Plzeň, väčšine z nás napadne svetoznáme pivo, ktoré z tohto mesta pochádza. Dozveďte sa priamo v pivovare Plzeňský Prazdroj, ako sa obľúbený zlatistý mok vyrába a ochutnajte ho ešte skôr, než sa uzavrie do sudov. Po správnom osviežení si prezrite aj historické centrum a obhliadku začnite na námestí Republiky. Uvidíte na ňom gotickú katedrálu sv. Bartoloměja s najvyššou kostolnou vežou v Českej republike. Pri odchode neobíďte anjelika na zadnej strane katedrály - podľa miestnych prináša šťastie a pokiaľ sa ho aj dotknete, splní vám želanie. Svoje kroky ďalej smerujte okolo renesančnej radnice, modernej fontány, Morového stĺpa k ďalším pamiatkam - v Plzni ich je skutočne neúrekom.

Viac informácií

Pivovar Plzeňský Prazdroj v Plzni Najobľúbenejší výlet v lokalite

Plzenský pivovar je jedným z desiatich najnavštevovanejších turistických miest v Českej republike. A niet divu - kto by nechcel poznať históriu a súčasnosť svetoznámeho piva? Keďže 70 % svetových pív sa dnes označuje ako pils alebo pilsner, Plzeňský Prazdroj dal svoje meno najrozšírenejšiemu druhu zlatistého nápoja. Návšteva plzenského pivovaru je zážitkom nielen pre milovníkov zlatistého moku!

Počas exkurzie vidíte historickú i súčasnú varňu alebo stáčiareň, ktorá sa môže pochváliť impozantnou kapacitou 120 000 fliaš za hodinu, čím sa radí medzi najmodernejšie v Európe. K dispozícii je aj senzorická výstava, kde môžete ochutnať suroviny používané na výrobu slávneho nápoja. Prejdete sa tiež labyrintom historických pivníc, kde sa Pilsner Urquell dodnes varí tradičnou metódou, ktorú zaviedol Josef Groll v roku 1842. Vrcholom prehliadky je ochutnávka nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell, ktoré sa nalieva priamo z dubových sudov z ručne tesaných pivníc.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 3 tipov

Plzeň: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet