Plzeň: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Plzeň celosvetovo preslávilo predovšetkým pivo Pilsner Urquell, ktoré sa tu varí už od roku 1842. V budove Pivovarského múzea začína prehliadka Plzeňského historického podzemia, ktoré bolo pod centrom mesta budované od 14. storočia a ktoré s dĺžkou 20 km patrí k najrozsiahlejším v Českej republike. V historickom centre mesta sa nachádzajú barokové a renesančné domy i malebné uličky ako vystrihnuté zo stredoveku. Plzeňskému hlavnému námestiu Republiky dominuje prekrásna gotická katedrála sv. Bartolomeja s najvyššou kostolnou vežou v Čechách. Neďaleko stojí napríklad múzeum bábok či interaktívna expozícia Techmania s 3D planetáriom.

PlzeňNajobľúbenejší výlet v lokalite

Keď sa povie Plzeň, väčšine z nás napadne svetoznáme pivo, ktoré z tohto mesta pochádza. Dozveďte sa priamo v pivovare Plzeňský Prazdroj, ako sa obľúbený zlatistý mok vyrába a ochutnajte ho ešte skôr, než sa uzavrie do sudov. Po správnom osviežení si prezrite aj historické centrum a obhliadku začnite na námestí Republiky. Uvidíte na ňom gotickú katedrálu sv. Bartoloměja s najvyššou kostolnou vežou v Českej republike. Pri odchode neobíďte anjelika na zadnej strane katedrály - podľa miestnych prináša šťastie a pokiaľ sa ho aj dotknete, splní vám želanie. Svoje kroky ďalej smerujte okolo renesančnej radnice, modernej fontány, Morového stĺpa k ďalším pamiatkam - v Plzni ich je skutočne neúrekom.

Viac informácií

Hrad GutštejnNajobľúbenejší výlet v lokalite

Hrad Gutštejn leží neďaleko Konstantinových lázní. Bol založený na začiatku 14. storočia a obývaný bol len do polovice 16. storočia. Dnes môžeme obdivovať zrúcaninu, ktorej dominuje mohutná valcová veža vysoká 25 metrov. Zrúcanina sa nachádza uprostred lesov s prekrásnou prírodou a tajomnou rozprávkovou atmosférou.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom3 tipov

Plzeň: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet