Dovolenka na horách

Hľadáte vytrhnutie z reality a ničím nerušený odpočinok? Vyrazte na hory! Čerstvý vzduch vám prospeje a horská panoráma vás uchváti. Pobyt na horách môžete poňať aktívne a vyraziť na túry po hrebeňoch alebo v zime na lyže. Ak toto nie je nič pre vás, užite si relax v horskom hoteli s wellness.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Aj keď nám celý jeden deň pršalo, bolo tu veľa možností, ako sa zabaviť. Výhľad z izby sme mali priamo na Tatry a večerné posedenie s pohárom prosecca bolo úchvatné. Potešilo nás aj wellness s bazénom a vírivkou. Polpenzia bola dostačujúca a chutná. V okolí hotela je mnoho atrakcií. Hneď cez cestu je bobová dráha, kde sme zažili poriadnu dávku adrenalínu, neďaleko je aj Belianska jaskyňa. Celkovo sme s pobytom v Hoteli Tulipán boli veľmi spokojní a pobyt môžem jedine odporučiť.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Solisko **** bol jedným slovom úžasný. Dostali sme všetko, čo pobytový balíček sľúbil. Pohodlné a do detailu starostlivo zariadené izby a vynikajúce jedlo v podobe raňajkového bufetu s bohatým výberom a chuťovo vyladené trojchodové večere. Dojem na nás urobilo aj skvele zariadené wellness. Hotel leží v nádhernom prostredí, priamo na brehu ikonického Štrbského plesa. Okrem nezameniteľnej atmosféry sa tak môže pochváliť aj ideálnou polohou na najrôznejšie výlety.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím


Ak hľadáte miesto, kde naučíte svoje deti lyžovať, poradíme vám, kam sa vydať na zimnú dovolenku. Na Slovensku strávite príjemný čas na Liptove, deti ale zvládnu aj mnohé túry vo Vysokých Tatrách. Prechádzka okolo Štrbského plesa ich príjemne unaví a cesta pozemnou lanovkou na Hrebienok pre nich bude zážitkom. V Poľsku patrí medzi najlepšie miesta pre rodiny Beskid Sport Arena s ponukou letných aj zimných športov, lyžovanie si môžete užiť ale i kúsok za hranicami v poľských Krkonošiach.

V Krkonošiach sú na rodiny s deťmi skvele vybavení v oblasti Černá Hora - Janské Lázně, v Jeseníkoch odporúčame ski areály okolo obce Ostružná. V Beskydách vyrazte do Veľkých Karlovic a stávkou na istotu je aj Lipno. Výlet si urobte na Ježiškovu cestu na Chodník v korunách stromov Lipno na Šumave alebo do Valašského múzea v prírode v Jeseníkoch.

Kam na hory v Česku

Výber je našťastie široký. Pokiaľ chcete všetko naj, potom navštívte najvyššie pohorie Českej republiky Krkonoše s najvyšším vodopádom, ktorým je Pančavský vodopád s výškou 148 m, a samozrejme najvyššou horou Sněžkou. K najznámejším lyžiarskym strediskám zde patrí Ski resort Černá hora, Ski resort Pec Pod Sněžkou alebo Ski areál Špindlerův Mlýn.

Medzi obľúbené patria tiež Beskydy a ich najvyšší vrchol Lysá hora. S Beskydami ale hory na Morave nekončia. Jeseníky sú známe vďaka horám Praděd a Šerák, v zime sa navyše jedná o skvelú lyžiarsku lokalitu. Na východe Čiech sa týčia Orlické hory a na severe Jizerské hory. K obľúbeným strediskám v Orlických horách patria Rokytnice a Deštné v Orlických horách a miestne lyžiarske stredisko Čenkovice je vychýrené. Dominantou Jizerských hôr je vrchol Ještěd s rozhľadňou. Šumava láka v lete na cyklistiku a v zime na bežky, nachádzajú sa tu unikátne ľadovcové jazerá, Boubínský prales aj Vodná nádrž Lipno.

Na hory do Rakúska

Slovenské hory už pre vás nie sú výzva? Vyrazte na dovolenku do Rakúska spoznávať Alpy, ktoré zaberajú dve tretiny povrchu tejto krajiny. V lete si užijete vysokohorskú turistiku. Lákajú vás Vysoké Taury, Národný park Nockberge alebo Gossauské jazerá? Celoročne môžete lyžovať na ľadovcoch Dachstein, Hintertux alebo Kitzsteinhorn a v zime neváhajte vyskúšať alpské lyžovanie v niektorej z obľúbených lyžiarskych oblasti, ako je Ramsau, Dachstein West alebo Flachau.

Wellness na horách

Na horách sa dá aj odpočívať. Presvedčte sa o tom sami na niektorom z wellness pobytov na horách, ktoré sme pre vás našli. Či už sa jedná o relaxáciu s množstvom procedúr v Beskydách, 4* wellness rezort v rakúskych Alpách alebo hotely s wellness vo Vysokých Tatrách.

Nezabudnite, že aj na horách môžete nájsť aquaparky a termálne kúpele. V tatranskom podhorí si napríklad užijete zábavu v AquaCity Poprad a zahrejete sa v termálnych bazénoch v Thermal Parku Vrbov. K najväčším svojho druhu patrí Aquapark Tatralandia, kam môžete zamieriť pri pobyte v Nízkych Tatrách. Termálne kúpele sú obľúbené taktiež v rakúskych Alpách, spomeňme napríklad Alpentherme Gastein alebo termálne kúpele Amadé, ktoré sa nachádzajú priamo pri obľúbenom lyžiarskom stredisku Flachau.