Dovolenka v poľských horách

Vydajte sa do nespútanej prírody poľských hôr a zažite aktívnu dovolenku presne podľa vašich predstáv. Vyrazte sa na výlet do folklórneho mestečka Zakopané, objavte čaro čorštýnského jazera, alebo sa len tak poprechádzajte.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Už keď sme prichádzali, nadchlo nás nádherné prostredie, v ktorom je hotel umiestnený. Potešila nás veľká izba v modernom dizajne a tiež parádne wellness centrum s bazénom. Plus dávam aj za výbornú polpenziu - vždy bolo z čoho vyberať a všetko, čo sme skúsili, nám chutilo.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím


Poľsko nie je len Krakov a Baltské more, nájdete tu aj skutočne nádherné hory, ktoré priamo pozývajú na návštevu. V lete si tu užijete turistiku a cyklistiku, v zime zase lyžovanie v jednom z mnohých ski areálov.

Kam vyraziť na najlepšiu dovolenku v poľských horách?

Veľkej obľube sa tešia predovšetkým poľské Tatry, ktorým kraľuje mestečko Zakopané. Okrem neho a krásnych kopcov tu nájdete hneď niekoľko parádnych termálnych kúpeľov i aquaparkov a množstvo ski areálov.

Krásne sú tiež poľské Beskydy s vodopádmi, horami a aquaparkami. Výhodou je, že sa nachádzajú blízko hraníc s Českom a tak za dovolenku v Poľsku nemusíte jazdiť ďaleko do vnútrozemia.

Len pár kilometrov od českých hraníc ležia tiež poľské Krkonoše, Národný park Stolové hory a priľahlé kúpeľné mestečká ako Kudowa-Zdroj či Polanica-Zdroj.