Dovolenka v poľských horách

Vydajte sa do nespútanej prírody poľských hôr a zažite aktívnu dovolenku presne podľa vašich predstáv. Vyrazte sa na výlet do folklórneho mestečka Zakopané, objavte čaro čorštýnského jazera, alebo sa len tak poprechádzajte.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Spa Medical Dwór Elizy *** sme si rodinou veľmi užili. Obrovskou výhodou je poloha hotela - len 19 km od hraníc s Českom, a navyše sa nachádza v krásnom prostredí. Izba s prístelkou poskytovala dostatok priestoru pre troch hostí. Mali sme z nej výhľad do kúpeľného parku, kam sme veľmi radi chodili na prechádzky. Raňajky aj večere podávané v modernej reštaurácii mali formu chutného a bohatého bufetu. Každý z nás si tak pri raňajkách aj večeri doprial podľa vlastnej chuti a všetci sme boli nadmieru spokojní.”

Zuzana Košnerová
Zuzana Košnerová
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Počas pobytu v Krasicki Resort Hoteli & Spa *** sme úplne zabudli na starosti všedných dní. Menšia plocha izby bola bohato vyvážená priestranným balkónom s výhľadom do prírody. Wellness centrum bolo síce menšie, ale aj tak sme si v ňom parádne oddýchli. Všade v hoteli bolo perfektne čisto a najviac ma nadchla pestrá polpenzia. Všetky pokrmy boli čerstvé, veľmi chutné a výber bol skutočne bohatý. Odporúčam vyraziť za krásnymi výhľadmi na niektoré z rozhľadní, ktorých je v okolí mnoho.”

Kateřina Vašátková
Kateřina Vašátková
Zákaznícka podpora


Poľsko nie je len Krakov a Baltské more, nájdete tu aj skutočne nádherné hory, ktoré priamo pozývajú na návštevu. V lete si tu užijete turistiku a cyklistiku, v zime zase lyžovanie v jednom z mnohých ski areálov.

Kam vyraziť na najlepšiu dovolenku v poľských horách?

Veľkej obľube sa tešia predovšetkým poľské Tatry, ktorým kraľuje mestečko Zakopané. Okrem neho a krásnych kopcov tu nájdete hneď niekoľko parádnych termálnych kúpeľov i aquaparkov a množstvo ski areálov.

Krásne sú tiež poľské Beskydy s vodopádmi, horami a aquaparkami. Výhodou je, že sa nachádzajú blízko hraníc s Českom a tak za dovolenku v Poľsku nemusíte jazdiť ďaleko do vnútrozemia.

Len pár kilometrov od českých hraníc ležia tiež poľské Krkonoše, Národný park Stolové hory a priľahlé kúpeľné mestečká ako Kudowa-Zdroj či Polanica-Zdroj.