Pobyt s návštevou vianočných trhov

Vo vzduchu je cítiť vôňu vianočných dobrôt, vareného vína a počuť koledy. Vianočné trhy sú skvelým miestom na načerpanie tej pravej atmosféry Vianoc a nakúpenie darčekov pre vašich blízkych. Príďte rozsvietiť stromček spolu s Mikulášom a Vianoce môžu začať.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“S ubytovaním v Hoteli NH Collection Prague **** sme boli veľmi spokojní. Hotel sa nachádza neďaleko zastávok MHD, takže sme mali všade blízko. Personál bol vždy milý, ústretový a usmievavý. V izbe nás najviac zaujala krásna kúpeľňa so sprchovacím kútom. Na raňajkách nechýbal veľký výber, my si najviac pochutnali na teplom bufete. Raritou a pýchou tohto hotela je lanovka, ktorou sa do hotela dostanete zo spodného partnerského hotela. Hotel si od nás oprávnene zaslúži jednotku.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Aquincum mi len dokázal, že Budapešť si je možné užiť aj za horšieho počasia. Na celodenné prechádzky nás pripravili skvelé raňajky, z ktorých si vyberie naozaj každý. Po návrate na nás potom čakali termálne bazény, ktoré nás príjemne zohriali. Izba bola veľmi luxusná a na posteliach sa spalo výborne. Príjemným prekvapením bola aj fľaša červeného vína, ktorú sme si vychutnali za výhľadu na nočný Dunaj. Z výletov po okolí rozhodne odporúčam navštíviť Magitin ostrov, ktorý sa nachádza priamo oproti hotelu.”

Eliška Kordulová
Eliška Kordulová
Marketingový tím


Keď vstúpite na vianočné trhy, ktoré vás lákajú vianočnou hudbou už z diaľky, okamžite vás obklopí vôňa škorice, hrejivého punču a zmesi vianočných korenín. Vianočné trhy sú jednou z najpôvabnejších tradícií, ktoré do miest i do vás vnášajú tú pravú vianočnú atmosféru. Tieto trhy sú nádhernou symbiózou svetla, zvukov a vôní, kde môžete preskúmať tradičné remeslá, ochutnať lahodné pokrmy a horúce nápoje a nájsť unikátne darčeky pre svojich blízkych.

Kam za punčom a vareným vínom?

Na Slovensku nájdete mnoho miest, kde sa za svoje vianočné trhy nemusia usporiadatelia vôbec hanbiť. Bratislava, Trenčín, Košice či Poprad sú samozrejmosťou. Ak už ale všetky spomínané poznáte, vyrazte za medovníčkami do susedného Česka. Nadchnú vás vyzdobené námestia v Prahe, v Českom Krumlove alebo v Karlových Varoch.

Alebo máte chuť vyraziť za vianočnou atmosférou do zahraničia?

  • Viedeň: Viedeň je známa svojimi očarujúcimi vianočnými trhmi. Návšteva trhov na námestí Rathausplatz je obzvlášť populárna. Môžete si tu vychutnať tradičné rakúske vianočné jedlo a nápoje.
  • Krakov: Hlavné námestie v Krakove hostí každoročne krásne vianočné trhy. Môžete si tu pozrieť rôzne tradičné poľské výrobky a ochutnať poľskú kuchyňu.
  • Budapešť: Budapešť sa v období vianočných trhov naplní kúzelnou atmosférou. Môžete si tu zakúpiť tradičné maďarské vianočné darčeky a vyskúšať typické maďarské jedlá.

Pokiaľ sa rozhodnete vycestovať, hľadajte ubytovanie blízko centra, aby ste to k trhom nemali ďaleko.

Tieto destinácie sú len niektoré z mnohých možností, ktoré máte k dispozícii. Vždy si pred plánovaním cesty skontrolujte aktuálne informácie a otváraciu dobu vianočných trhov, pretože sa môžu meniť v závislosti od dňa a aktuálneho počasia.