Navštívili ste unikátne jaskynné kúpele Miskolctapolca v Maďarsku? Pokiaľ nie, mali by ste to rýchlo napraviť. Vydajte sa do mestečka Miskolc, ubytujte sa v Diósgyőri Várkert Panzió a užite si chutnú polpenziu aj celodenný vstup do kúpeľov, ktoré sú plné parádnych bazénov. Dieťa do 6 rokov má pobyt zadarmo.

Overené Travelkingom

“V Miskolci sme s rodinou nikdy neboli, ale príjemne nás prekvapilo, keď sme zistili, koľko skvelých vecí sa tu dá robiť! V penzióne nás srdečne privítali a dostali sme pohodlnú izbu s krásnym výhľadom na hrad Diósgyőr. Vďaka polpenzii sme ochutnali niekoľko znamenitých jedál. Užili sme si kúpanie v jaskynných kúpeľoch, navštívili sme Rozprávkovú záhradu, hrali sa v pizzerii, behali po Námestí hrdinov, stretli rôzne zvieratká a dali si obed s výhľadom na Lillafüred. Celkovo to bol jednoducho skvelý víkend!”

Judy Bérczes - Influencer
Osobne overené v: Máji 2022

O ubytovaní

Penzión Diósgyőri Várkert leží v malebnej časti kúpeľného mesta Miskolc. Len pár krokov od ubytovania sa nachádza očarujúci hrad Diósgyőr s jedinečným turnajovým nádvorím (aktuálne v rekonštrukcii). Penzión je ideálnym východiskovým bodom pre výlety do pohoria Bükk. Za videnie rozhodne stojí nádherné jazero Hámori (7 km), okolo ktorého vedie príjemná promenáda. Hlavnou dominantou Miskolca sú unikátne jaskynné kúpele Miskolctapolca (10 km). V centre mesta môžete navštíviť záhradu Népkert (10 km) obklopenú klasicistickými domami. Nájdete tu tiež zoologickú záhradu (5 km). Miskolc sa nachádza neďaleko známej vinárskej oblasti Tokaj (50 km), a tak vynikajúce miestne víno ochutnáte skoro na každom kroku. Okrem toho je Tokaj súčasťou Zoznamu pamiatok UNESCO.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v pohodlnej dvojlôžkovej izbe vybavenej televíziou, WiFi pripojením, telefónom, chladničkou a vlastnou kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

V útulnej reštaurácii s terasou si pochutnáte na vynikajúcej polpenzii. Raňajky majú podľa obsadenosti bufetovú alebo servírovanú formu. Večer sa podávajú dvojchodové večere.

Kde budete relaxovať?

Prehriať telo si môžete vo fínskej saune.

Cestujete s deťmi?

Pre deti je pripravené vonkajšie ihrisko.

Diósgyőri Várkert Panzió és Étterem

Diósgyőri Várkert Panzió és Étterem

Tapolcarét 2/a , Miskolc
Maďarsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Detské ihrisko

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
7 km
Vzdialenosť od kúpeľov
9 km
Zastávka
0,8 km
Aquapark
9 km

Tipy na výlet

Jaskynné kúpele Miskolctapolca

Jaskynné kúpele MiskolctapolcaTip na výlet

Dôvodom číslo jedna pre návštevu maďarského Miskolca sú unikátne jaskynné kúpele Miskolc Tapolca. Kúpanie v jaskynných zákrutách je naozaj netradičný zážitok sám o sebe, o to viac, keď ste pri tom liečený miestnou unikátnou termálnou vodou s teplotou 29 - 35 °C. Areál s rozlohou 3,6 hektárov je otvorený celoročne a nachádza sa v ňom niekoľko plaveckých, zážitkových bazénov.

V kúpeľoch nájdete:

  • 2 termálne bazény v podzemí s teplotou vody 33 - 35 °C
  • Rímsky bazén v jaskyni
  • Bazén pod hviezdnou oblohou (32 °C) (tzv. "Star Hall)
  • Detský bazén
  • 3 vonkajšie detské bazény
  • Otvorený zážitkový jazerný bazén
  • Otvorený mušľový plavecký bazén

Miestna termálna voda pomáha najmä pri dýchacích ťažkostiach a kĺbových ochoreniach. Celodenný vstup pre dospelú osobu stojí približne 5 700 HUF podľa sezóny.

Viac informácií
Termálne kúpele Ellipsum Adventure
Termálne kúpele Ellipsum Adventure
Rozprávková záhrada (Tündérkert)
Rozprávková záhrada (Tündérkert)
Lillafüred
Lillafüred