Dovolenka v Szentgotthárde

Najzápadnejšia maďarská perla odpočinku. Szentgotthárd je železničným hraničným prejazdom medzi Rakúskom a Maďarskom. V minulosti hralo mesto výraznú rolu v bitkách. Teraz ide o obľúbenú turistickú lokalitu s množstvom možností trávenia voľného času.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Gotthard Therme Hotel & Conference je úžasný! Musím pochváliť dokonale čisté prostredie a neuveriteľne bohatú polpenziu, s rodinou sme ocenili najmä neobmedzenú konzumáciu nealkoholických nápojov, kávy a čaju počas dňa. S hotelom je priamo prepojené St. Gotthard Spa & Wellness - stačí sa prezliecť do plaviek a županu a za pár minút si môžete užívať vodné šmykľavky, hydromasážne vírivky, bazény a sauny, parné kabíny a ďalšie atrakcie. Skvelá je aj lokalita, s výbornou dostupnosťou do Rakúska a Národného parku Őrség. Ak nechcete tráviť čas len vo wellness, zarezervujte si výlet so sprievodcom alebo vyrazte na cyklovýlet. Rozhodne nebudete ľutovať. Aj my sme si užili dokonalú dovolenku a určite sa znova vrátime.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Že ste ešte nepočuli o meste Szentgotthárd? Radi vám ho predstavíme. Ide o mesto nachádzajúce sa v najzápadnejšom cípe Maďarska, odkiaľ je to len pár kilometrov do Rakúska aj Slovinska. Okrem známeho železničného uzlu mesto preslávila ešte jedna vec - luxusné termálne kúpele s aquaparkom, ktoré milujú ako seniori, tak aj rodiny s deťmi.

Termálne kúpele lákajú na relax uprostred exotiky

Dôvodom, pre ktorý mesto Szentgotthárd vyhľadávajú návštevníci zo širokého okolia, sú slávne termálne kúpele St. Gotthard Spa & Wellness. Tešiť sa do nich môžete na oddych v bazénoch a vírivkách, ktoré sa rozkladajú na úctyhodnej vodnej ploche s veľkosťou 1 500 m². Nechýba tu ani wellness centrum, saunový svet a pre deti šmýkačky, tobogany či detský kútik. Pocitu ako pri mori sa tu rozhodne neubránite - vyčarí ho chodník z prírodného kameňa obkolesený palmami a exotickými rastlinami. Ak chcete mať k bazénom skutočne blízko, vyberte si pobyt v hoteli, ktorý je priamo prepojený s termálnymi kúpeľmi.

V samotnom meste si užijete prechádzky po historickom jadre a ochutnávanie miestnej kuchyne v jednej z reštaurácii. Za kultúrou aj pamiatkami sa vyberte do múzea Pavla Ágostona alebo do barokového kostola s anglickým parkom.