Vydajte sa do maďarského kúpeľného mesta Mezőkövesd, ktoré leží blízko Egeru a Miskolca. Balneo Hotel Zsori Thermal & Wellness **** ponúka ubytovanie v luxusných izbách, stravu formou bohatej polpenzie, ale predovšetkým neobmedzený vstup do vlastného termálneho wellness s bazénmi a saunovým svetom. Užijete si aj zľavu na masáž.

O ubytovaní

Balneo Hotel Zsori Thermal & Wellness * * * * nájdete v mestečku Mezőkövesd v severnej časti Maďarska. Na svoje si tu prídu milovníci relaxácie, histórie aj prírody. Na návštevu volá najmä neďaleký kúpeľný areál Zsóry Mezőkövesd (600 m) s 22 bazénmi, saunovým svetom a celou plejádou najrôznejších atrakcií pre dospelých aj deti.

Za kultúrou a poznaním sa môžete vydať do múzea poľnohospodárstva alebo skanzenu tradičných domov Matyó. Za návštevu rozhodne stojí aj historické mesto Eger (18 km), ktorému dominuje Egerský hrad (23 km). Srdcom mesta je námestie s pôvodnými meštianskymi domami, Kis-Dobó tér (25 km), a nesmie chýbať ani lokálne termálne kúpele (24 km). Ide navyše o preslávený vinársky kraj, nenechajte si preto ujsť príležitosť ochutnať legendárne víno Býčia krv.

Na dlhšie výlety je ako stvorené mesto Miskolc (45 km). Okrem prehliadky stredovekého hradu Diósgyőr (46 km) tu môžete tiež navštíviť unikátne jaskynné kúpele Miskolc Tapolca (46 km), ktoré ponúkajú relaxáciu s úplne jedinečnou atmosférou.

Plne oddýchnutí môžete vyraziť na výlet do Národného parku Hortobágy (40 km). Ide o najväčší a najstarší národný park v Maďarsku, ktorý je domovom množstva ohrozených druhov a ponúka širokú paletu prírodných scenérií. Nie nadarmo je zapísaný na Zozname prírodných pamiatok UNESCO.

Kde budete spať?

Čakajú na vás útulné izby s moderným dizajnom. Všetky sú klimatizované, vybavené pracovným stolom, posedením s kreslom, televíziou a minibarom, súčasťou je tiež balkón a vlastná kúpeľňa.

Pri dvojlôžkových izbách typu Classic môžete voliť medzi manželskou posteľou a dvoma oddelenými lôžkami, v izbe je priestor aj na 1 prístelku.

Pre viac osôb sa hodí Rodinná izba, rozdelená na spálňu a obývací priestor, ktorý ubytuje až 4 hostí na manželskej posteli a 2 prístelkách.

Na čom si pochutnáte?

Hotelová reštaurácia sa špecializuje na lokálnu i medzinárodnú kuchyňu a môžete sa pripraviť na skutočný gastronomický zážitok. Raňajky si vychutnáte na priestrannej hotelovej terase, súčasťou širokej ponuky sú ako hriešne dobré dovolenkové jedlá, tak aj zdravšie varianty.

Na obed môžete vyraziť napríklad do neďalekej reštaurácie Rózsa, ktorá vás očarí nielen výberom jedál, ale aj tradičnou výzdobou.

Večer na vás čaká otvorená kuchyňa s vynikajúcimi pokrmami alebo terasa s rozpáleným grilom, pre deti je pripravené špeciálne menu. Deň môžete zakončiť luxusným zákuskom alebo originálnym maďarským vínom.

Kde budete relaxovať?

Priamo v hoteli nájdete luxusné wellness centrum s termálnym bazénom (34-38 °C), 12,5 m dlhým plaveckým bazénom (26-28 °C) a zábavným bazénom s vírivkou (30 -32 °C), ktoré má vnútornú aj vonkajšiu časť.

Nesmie chýbať ani saunový svet, v tom nájdete tradičnú fínsku saunu, infračervenú saunu aj paru, na osvieženie a relaxáciu potom poslúži ochladzovací bazénik, ľadová fontána a soľná miestnosť. Môžete sa zúčastniť originálnych saunových rituálov, ktoré prebiehajú každý deň o 10:00, 11:00, 15:00, 16:00 a 17:00 hodín.

Návštevu wellness či sauny je možné doplniť zdravotnou i relaxačnou masážou, niektorou zo skrášľujúcich kúpeľov a iných procedúr, alebo napríklad pedikúrou rybičkami.

Cestujete s deťmi?

Deti si pobyt užijú rovnako prepychovo ako dospelí, vďaka špeciálnemu jedálenskému menu, ponuke detských masáží a detskému kútiku, v ktorom sa počas sezóny odohráva tiež zábavný program.

Balneo Hotel Zsori Thermal & Wellness ****

Balneo Hotel Zsori Thermal & Wellness ****

Fülemüle út 2 , Mezőkövesd
Maďarsko

Prevádzkuje spoločnosť:
Hotel Balneo Kft. IČ: 24145246-4-05


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 4 900 Ft/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za 1 150 Ft/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Fitness
Minibar
Fén
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
0,2 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Kúpele Eger

Kúpele Eger Tip na výlet

Termálne kúpele Eger, založené už v roku 1932, patria medzi najkrajšie mestská kúpalisko v Maďarsku. Nachádzajú sa priamo v centre Egeru, na hranici historického jadra mesta. V krásnom, udržiavanom areáli kúpeľov plnom stromov a zelene s rozlohou 5 hektárov sa rozprestiera 13 rôznych bazénov. Tu môžu hostia využívať benefity jedinečnej radónovej liečivej vody a sírovej termálnej vody po celý rok.

K dispozícii je 13 bazénov:

 • Kamienkový liečebný bazén s radónovou liečivou vodou (kavicsos), ktorý je napájaný vlastným zdrojom. Časť dna bazéna je kamienková, preto nesie tento názov, takže príjemne chladná radónová liečivá voda tu môže tryskať nepretržite.
 • Sezónny termálny bazén so sírnou vodou s teplotou 37 °C, čiastočne zakrytý s niekoľkými zážitkovými prvkami ako masážne fontány a sprchy
 • Detský liečebný bazén, ktorý je napájaný prameňom turecké kúpele, je ideálny pre odpočinok a zotavenie.
 • Liečebný bazén pre dospelých
 • Stály, plytký termálny bazén so sírnou vodou s teplotou 37 °C
 • Polokrytý zážitkový bazén
 • Detský zážitkový bazén so šmykľavkami a hradom
 • Plavecký bazén s 50-metrovými plaveckými dráhami
 • Pool Slides
 • Bazén pre batoľatá (bazénik)
 • Kúpeľný dom I. (Kenes termálvíz)
 • Kúpeľný dom II. (Kenes termálvíz)
 • Odpočinkový bazén s radónovou liečivou vodou

Termálna voda v kúpeľoch Eger je vhodná na liečbu kĺbových ochorení a reumy, chorôb chrbtice, kĺbov, svalov a šliach, určitých druhov gynekologických ťažkostí a mnohých ďalších ochorení.

Viac informácií
Mesto Eger
Mesto Eger
Minaret Eger
Minaret Eger
Jaskynné kúpele Miskolctapolca
Jaskynné kúpele Miskolctapolca