Zapožičanie bicyklov

Ak vás láka aktívna dovolenka, určite vás poteší, že so sebou nemusíte voziť bicykle, pretože vám ich v hoteli radi zapožičajú! Spoznajte krásy okolia z cyklistického sedla a prežite svoj pobyt aktívne.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Kamzík sme si naozaj užili. Na modernej recepcii nás privítali veľmi milé a usmievavé recepčné. Ubytovaní sme boli v izbe s balkónom a výhľadom na les. Relaxácia v saunách a vírivkách bola parádna. Musím vyzdvihnúť miestnu kuchyňu, pretože ako na raňajkách, tak aj večeriach sme si naozaj pochutnali. Z výletov odporúčame náučné chodníky Karlovou Studánkou a Velkú kotlinu.”

Elena Řepová
Elena Řepová
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Lokalita hotela je výborná - pobyt v blízkosti zvierat i prírody bol skrátka fantastický. V hoteli je pokojná atmosféra, ktorá sa skvele hodí k jeho okoliu. Zamestnanci boli veľmi milí a usmievaví. V hotelovej reštaurácii sme si pochutnali na lahodných jedlách (nechýba ani ponuka pre deti). Kúpele aj zastávka vyhliadkového vláčika boli vzdialené doslova pár krokov. Hotel Vadkert Major *** odporúčam ako rodinám s deťmi, tak aj párom, ktoré túžia po troške romantiky. Skvelé zážitky tu čakajú na každého!”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko


Spojte príjemné so zdraviu-prospešným – vydajte sa na dovolenku, kde si lokalitu môžete prejsť na bicykli. Že nemáte vlastný bicykel, alebo sa vám rozhodne nechce so sebou váš bicykel ťahať? V niektorých hoteloch vám ponúka možnosť si bicykle požičať. A ak viete, kam sa vydať za krásnymi rovnými krajinami, nemusíte byť ani vášnivý športovec – budú vás čakať samé pohodové prechádzky po dlhých cyklotrasách bez výrazného prevýšenia.

Výhody dovolenky s bicyklami

Možnosť si v hoteli požičať bicykle a spoznávať okolie zo sedadla vám poskytuje neuveriteľnú flexibilitu a slobodu. Môžete sa ľahko presúvať po rôznych miestach bez obmedzenia cestovných poriadkov alebo dopravných zápch, a navyše často v krásnom prírodnom prostredí. Máte plnú kontrolu nad svojou trasou a môžete sa zastaviť kdekoľvek vás to zaujme. S bicyklom sa často zmestíte aj na úzke cestičky, ktoré pre autá alebo veľké vozidlá nie sú dostupné.

Môžete mať navyše dobrý pocit zo seba samého, a to rovno z dvoch dôvodov: bicykle sú ekologickým spôsobom dopravy, ktorý nespôsobuje žiadnu emisiu škodlivých látok a minimalizuje negatívny dopad na životné prostredie, a zároveň je jazda na bicykli skvelým spôsobom , ako sa dostať do formy a udržiavať si zdravie. Pri cyklovýlete spaľujete kalórie, posilňujete svaly a zlepšujete kondíciu. Je to skvelá aeróbna aktivita, ktorá podporuje zdravie srdca, znižuje riziko srdcových ochorení a zlepšuje celkovú pohodu. Navyše, cyklistika je šetrná ku kĺbom a znižuje riziko zranenia, ktoré sú častejšie pri bežeckom či inom intenzívnom športe.

Kam za nenáročnými cyklotrasami?

Vynikajúca lokalita na cyklovýlety pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí chcú mať pohodovú dovolenku, nie Tour de France, je v Česku južná Morava. Nížinatá krajina, krásne okolie a plno viníc. Pokiaľ teda idete len vo dvojici, môžete si užiť okrem cyklistiky tiež ochutnávku vína.