Vydajte sa na rozprávkový pobyt do Hotela Záviš z Falkenštejna **** ležiaceho priamo pod zámkom Hluboká nad Vltavou. V podhradí jednej z najkrajších pamiatok v Česku na vás čakajú komfortne vybavené izby či apartmány a pochutnáte si na lahodných raňajkách či polopenzii. Súčasťou balíčka je tiež vstup do zoologickej záhrady a kúpeľov Aurora Třeboň. Za množstvom atraktívnych výletných cieľov sa môžete vydať na bicykloch, ktoré si môžete zadarmo zapožičať počas celej doby pobytu.

Overené Travelkingom

“Poloha hotela je výnimočná - a to priamo pod zámkom Hluboká nad Vltavou. Personál bol veľmi ochotný a robil všetko pre to, aby sme si pobyt maximálne užili. V priestrannej izbe nám nič nechýbalo a skvele sme si v nej oddýchli. Polpenzia bola vynikajúca, a dokonca sme sa z nej vždy najedli na celý deň. Ocenili sme tiež, že súčasťou balíčka boli vstupenky do třeboňských kúpeľov Aurora a miestnej zoo. Pokiaľ hľadáte perfektné miesto pre vašu dovolenku na juhu Čiech, odporúčam vám práve tento hotel.” Prečítajte si celú recenziu

Jan Kratochvil - Obchodný tím
Osobne overené v: Apríli 2023

O ubytovaní

Hotel Záviš z Falkenštejna **** sa nachádza v malebnom juhočeskom mestečku Hluboká nad Vltavou iba pár krokov od rovnomenného zámku. Zažijete tu pobyt, počas ktorého sa budete cítiť ako v rozprávke!

Dominantou mestečka je štátny zámok Hluboká nad Vltavou, ktorý patrí k najkrajším v Česku a jeho areál je od hotela vzdialený iba 200 m. Impozantný zámok v štýle tudorovskej gotiky leží uprostred obrovského zámockého parku a ponúka hneď niekoľko prehliadkových okruhov. V neogotickej jazdiarni zámku sídli Alšova juhočeská galéria (600 m), ktorej zbierky potešia každého milovníka umenia. Ak chcete Hlubokú vidieť z inej perspektívy, odporúčame vám vydať sa na okružnú plavbu výletnou loďou, ktorá vyráža z prístaviska Hluboká – Hamry.

Na brehu neďalekého Munického rybníka lákajú na návštevu zoologická záhrada Ohrada (3 km) a Múzeum poľovníctva, lesníctva a rybárstva. Peknými výletnými cieľmi sú tiež zrúcaniny hradov Karlův hrádek pri Purkarci (12 km), Dívčí kámen (29 km), Kuglvajt (30 km) alebo Velešín (27 km). Počas pobytu na Hlubokej môžete navštíviť hneď dve pamiatky UNESCO. Tou prvou je prekrásne mesto Český Krumlov (34 km) s nádherným hradom, zámkom a stredovekým centrom. Druhou pamiatkou svetového významu je dedinka Holašovice (19 km) s jedinečnou architektúrou v štýle juhočeského sedliackeho baroka.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou so sprchou. Súčasťou vybavenia je satelitná televízia, WiFi pripojenie, minibar, trezor, telefón, fén a set na prípravu čaju a kávy. Do izby je možné umiestniť prístelku.

Za príplatok je možné ubytovanie v priestrannom apartmáne, ktorý sa skladá zo spálne s manželskou posteľou, obývacej miestnosti s televíziou a posedením, a vlastnej kúpeľne. Súčasťou vybavenia je WiFi pripojenie, minibar, trezor, telefón, fén a set na prípravu čaju a kávy. Do izby je možné umiestniť prístelku.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno pobytu na vás budú čakať bohaté raňajky vo forme bufetu. Počas dňa môžete navštíviť hotelovú reštauráciu Na Růžku s príjemnou terasou. Skvelou voľbou je pobyt s polpenziou – v takom prípade si večer pochutnáte na dvojchodovej servírovanej večeri.

Cestujete s deťmi?

Pre malých hostí je vedľa reštaurácie pripravený veľký detský kútik plný hier a najrôznejších atrakcií, ktoré deti zaručene zabavia.

Hotel Záviš z Falkenštejna ****

Hotel Záviš z Falkenštejna ****

Náměstí Čsl. armády 25 , Hluboká nad Vltavou
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Hotel Záviš Hluboká s.r.o. IČ: 25167031


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
200 Kč/pobyt
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Požičovňa bicyklov
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Vzdialenosť od jazera
0,4 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
32,6 km

Tipy na výlet

Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou Tip na výlet

Rozprávkový zámok Hluboká nad Vltavou nájdete na mieste pôvodne strážneho hradu z 13. storočia. V 16. storočí ho rod Schwanzerbergov prestaval na renesančný zámok a v 19. storočí za vlády kniežaťa Jána Adolfa II. Schwarzenberga prebehla posledná veľká prestavba v neogotickom štýle. V niekoľkých variantach prehliadok môžete nahliadnuť do bohato zdobených interiérov viac ako 140 miestností, vystúpiť na vyhliadkovú vežu alebo zistiť, ako vyzerala dobová zámocká kuchyňa. Zámok je prístupný celoročne.

Jeden z najkrajších zámkov v Čechách obklopuje nádherný park v anglickom štýle, ktorý dodáva miestu veľmi romantický nádych. Na zámku sa tiež natáčala časť slávnej rozprávky Pyšná princezná.

Viac informácií
Holašovice (UNESCO)
Holašovice (UNESCO)
Český Krumlov (UNESCO)
Český Krumlov (UNESCO)
Zrúcanina hradu Dívčí kámen
Zrúcanina hradu Dívčí kámen